21 Nisan 2018

İSRAİL VE AMERİKA BAYRAĞI YAKTILAR


İHH Sakarya İl Temsilciliği ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak gördüklerine dair olan açıklamasını protesto etmek amacıyla toplandı ve Cuma namazının ardından Orhan Camii’nde bir basın açıklaması yapıldı. Kalabalık İsrail ve ABD bayrağı yaktı.

İHH Sakarya İl Temsilciliği tarafından yapılan protestoya AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, İHH Yönetimi, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. İHH Sakarya  Başkan Yardımcısı Yaşar Kahraman topluluk adına açıklamada bulundu. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs’e sahip çıkmak amacıyla toplandıklarını belirten Kahraman şu ifadeleri kullandı: Siyonist İşgalci Rejimi destek olan, ABD’nin yaptığı açıklama ile Kudüs’ü İşgal Devletinin Başkenti olarak ilan etmesinin bizim gözümüzde en ufak bir kıymetinin olmadığını haykırmak için buradayız. ABD Başkanı Trump yaptığı açıklamada ; “Kudüs’ü İşgal Devletinin başkenti olarak ilan ederek barışa katkı yaptığını” söylemiştir. Biz ABD’nin barıştan ne anladığını çok iyi biliyoruz. Biz ABD’yi Afganistan’dan, Irak’a, Libya’dan, Suriye’den tanıyoruz. Barış ve özgürlük getirmek için girdikleri her İslam toprağına nasıl bir kan ve zulüm getirdiklerini çok iyi biliyoruz.”
KUDÜS SİYASİ DEĞİL
Yaşar Kahraman yaptığı açıklamanın devamında “Emperyalist devletlerin dünyayı daha kolay idare edebilmek için kurdukları BM bile Siyonistleri; “Bu kadar da olmaz” deyip, işgalci olarak tanımlamıştır. Kudüs’te işgalci olan Siyonistlere başka bir zalim destek çıkmıştır. Kur’an’ın dediği gibi “İnkar edenler birbirinin dostu olmuştur.” Buradan tüm Dünyaya haykırıyoruz; “Kudüs bizim için siyasi bir mesele değil, imani bir meseledir.” Ümmetin suskunluğuna sana şikayet ediyorum diyerek ümmeti Rabbine şikayet eden Şeyh Ahmet Yasin; bil ki bu ümmet artık ABD’nin eşkıyalığına, Siyonistlerin Kudüs’teki kirli varlığına sessiz kalmayacaktır” ifadelerini kullandı. Erenler, Serdivan ve diğer ilçelerde de Cuma Namazı sonrası protesto eylemleri yapıldı. Adil Demirel 
9 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA