20 Ocak 2018

ÖZGÜR ARIK DA BAŞKANLIĞA ADAYLIĞINI AÇIKLADI


Hafta sonu yapılacak CHP İl Kongresi öncesinden Özgür Arık başkanlığa aday olduğunu açıkladı. CHP’de il başkanlığı için üç aday yarışacak. Arık, “CHP ihtiyaçtır” dedi.

Erdoğan Isır, Ayça Taşkent’ten sonra Özgür Arık’ta CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı. CHP İl Örgütünde adaylık basın açıklamasını yapan Arık,  ülkenin gündemi ile değerlendirmede bulundu. Ülkenin karanlık günler geçirdiğini ifade eden Arık, “Rejim değişikliği siyasal gündemin birinci maddesine oturmuştur. Yasama, yürütme, yargı erklerini kendi partisinde bütünleştiren AKP iktidarı, bağımsızlık savaşı ile kurulan Cumhuriyetin kökünü kazıma hedefine hızla yürümektedir” dedi.
CHP İHTİYAÇTIR
Arık şöyle devam etti, “Atatürk önderliğinde ulusal bağımsızlık savaşı ile kurulan ve aydınlanma devrimi aşamalarından geçerek taçlanan demokratik, modern ve saygın bir devlet olan Türkiye, Ortadoğulu otoriter bir devlete dönüştürülmek istenmektedir. Kimse kimseyi kandırmasın bunun adı karşı devrimdir Bu nedenle  CHP ihtiyaçtır, zorunluluktur, iktidarı engellenemez’ diyerek yola çıktık.
MİLLETVEKİLLİĞİ
Arık yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetin varoluşunu savunabilecek yaşamsal kudretini muhakkak ‘kuvveden fiile’ çıkarmak için Sakarya ayağında göreve soyunduk. Partimizin önümüzdeki Cumartesi günü yapılacak Sakarya İl Kongresinde, bir kadro hareketi olarak yarışa katılma kararı aldık. Türkiye 2019 yılında üç kritik seçim yapacak.. AKP’nin ve yandaşlarının para gücü inanılmaz çaptadır; kayıt dışı diye vurgulanan para, seçimlerde itici güç olarak kullanılacaktır. Baskı altında tutulan basın AKP lehine kullanılacaktır. Hedefimiz CHP’yi birinci parti konumuna getirip milletvekillikleri kazandırmaktır” dedi. Onur ÖZEN
28 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 


 


 

  Site İçi Arama

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ HANGİSİ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA