KAZIMPAŞA’DA GENÇLERLE BULUŞAN SOFUOĞLU HEDEFLERİNİ ANLATTI: ‘GENÇLERİN VEKİL ABİSİ OLACAĞIM’11 Haziran 2018, Pazartesi

KONVOYLA EŞLİK ETTİLER
AKP Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ile birlikte Gençlik Buluşması’nda gençlerle bir araya geldi. Kazımpaşa’da gerçekleştirilen buluşma öncesinde gençler, AKP Serdivan İlçe Teşkilatı önünde buluşarak oluşturdukları motosikletli konvoyla Sofuoğlu’na eşlik etti.
SİYASETE NASIL BAŞLADI?
Siyasi kariyerinin başlama hikayesini kendisini dinleyen vatandaşlarla paylaşan Sofuoğlu, “21 Mayıs günü Cumhurbaşkanımız telefon ederek, ‘Rızan varsa seni Sakarya’dan milletvekili adayı yapmak istiyorum’ dedi. Ben de ‘Siz nasıl uygun görürseniz, ben göreve hazırım, ülkeme, milletime ve AK Parti’ye hizmet etmekten onur duyarım’ Dedim” diye konuştu.
SAKARYASPOR PROJELERİ
Milletvekilliğinin önemli bir görev olduğunu belirten Sofuoğlu, siyasette en önemli amacının da spor alanında gençlere katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Sakaryaspor’un daha iyi yerlere gelebilmesi adına projeleri olduğunu belirten Sofuoğlu, “Tek derdim verilen görevin hakkını verebilmek. Gençlerimizin vekil abisi olmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

AKP Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ile birlikte Kazımpaşa Gençlik Buluşması’nda gençlerle bir araya geldi. Kazımpaşa’da gerçekleştirilen buluşma öncesinde gençler, AKP Serdivan İlçe Teşkilatı önünde toplanarak oluşturdukları motosikletli konvoyla Sofuoğlu’na eşlik etti.
ASFALT SÖZÜ VERDİ
Konuşmasına vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik ederek başlayan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar ile birlikte Serdivan’ın merkezinden en uç noktasına kadar hizmet götürme gayreti içerisinde olduklarını belirterek “Allah’a şükürler olsun ki, bugüne kadar vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin altında kalmadık. Her birini özenle yerine getirdik. Bundan sonra da sözümüzün arkasındayız.” ifadelerini kullandı. Başkan Alemdar, vatandaşlara, hali hazırda süren altyapı çalışmalarının hemen ardından Kazımpaşa yolunda asfaltlama çalışmalarının da başlatılacağını söyledi.
CUMHURBAŞKANI ARADI
Sofuoğlu, siyasi kariyerinin başlama hikayesini vatandaşlarla paylaştı. Kendisinin vekil adaylığı ile ilgili olan gelişmeleri 21 Mayıs 2018 tarihine kadar basında çıkan haberler üzerinden takip ettiğini belirten Kenan Sofuoğlu “ İlk kez yarışmadan, düşük tempolu bir Ramazan geçireceğimi düşünüyordum ta ki 21 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızdan aldığım telefona kadar. 21 Mayıs günü Cumhurbaşkanımız telefon ederek, ‘Rızan varsa seni Sakarya’dan Milletvekili Adayı yapmak istiyorum.’ dedi. Ben de ‘Siz nasıl uygun görürseniz, ben göreve hazırım, ülkeme, milletime ve AK Parti’ye hizmet etmekten onur duyarım’ Dedim” dedi.
ÖNEMLİ BİR GÖREV
Milletvekilliğinin önemli bir görev olduğunu belirten Sofuoğlu, siyasete girmekteki en önemli amacının da spor bağlamında gençlere katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. Sakaryaspor’un daha iyi yerlere gelebilmesi adına projeleri olduğunu da açıklayan Sofuoğlu, “Sakaryamız için gençlerimiz için Sakaryaspor’umuz için hayata geçirmek istediğim projelerim var. Allah nasip eder de milletvekili olursak bu projelere başlayacağız. Katıldığım toplantılarda hep gördüm ki gençlerimizin en büyük arzusu Sakaryaspor’u daha iyi yerlerde görmek. Bu yüzden gençlerimizin arzu ettiklerini hayata geçirmek için çalışacağız. Elimden geleni yapacağım, inşallah faydalı olmaya çalışacağım, tabi ki sizlerin de desteğiyle. Tek derdim verilen görevin hakkını verebilmek. Bu yolda gayret göstererek gençlerimizin vekil abisi olmak yolunda elimden geleni yapacağım.” dedi.

 

Bu haber toplam 4233 defa okundu.