ENGİN ÖZKOÇ'TAN EMEKLİLERE SÖZ12 Haziran 2018, Salı

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları ve partililer, Kadir Gecesi vatandaşlara kandil simidi ve dondurma ikram etti. Kadın ve çocuklarla yakından ilgilenen milletvekili adayları, vatandaşların Kadir Gecesi’ni kutladı, “bu hayırlı günlerin, ülkemizde huzura, kardeşliğe vesile olması” temennisinde bulundu. CHP’liler sabah saatlerinde esnaf ve vatandaş ziyaretlerini de devam ettirdi. Ziyaretlerde de yurttaşların Kadir Gecesi’ni tebrik eden CHP’liler, Sakarya ve Türkiye projeleri hakkında halka bilgi verdi.
SOSYAL REFAH
Bu sırada sokakta emeklilerle sohbet eden Engin Özkoç, “Emeklilerimizin ortak derdi olan geçim sıkıntısını” sona erdirecekleri sözü verdi. Özkoç, 1 milyonluk Sakarya’da 160 binden fazla emeklinin bulunduğuna işaret ederek, “Sakarya’da 7 kişiden 1’ini emekliler oluşturuyor. Emeklilerin aldığı maaş ortada. Biz, bu insanlarımızı, açlık sınırındaki hayattan kurtarmadan sosyal refahtan bahsedemeyiz” dedi.
İNTİBAK YASASI
Özkoç, sözlerine şöyle devam etti: “Recep Tayyip Erdoğan, bin lira için emekliye söz verdi, bölük pörçük ettiği düzenlemeyle, o sözü de layıkıyla yerine getirmedi. Ama merak etmeyin, biz verdiğimiz sözün arkasındayız, tam anlamıyla yerine getireceğiz; CHP iktidarında, her emeklimizin Ramazan ve Kurban Bayramında birer maaş ikramiyesi olacak. Maaşlar arasındaki uçuruma da son vereceğiz. Adil bir intibak yasasıyla katsayı ve gösterge sistemini yeniden düzenleyeceğiz. Bugün bir emekli hastaneye girip çıktığında, 14 kalemde katılım payına maruz kalıyor. Bunu kaldıracağız. Emekliler, muayene ve ilaç katılım paylarını ve fark ücretlerini ödemeyecek” dedi.

Bu haber toplam 3591 defa okundu.