23 Haziran 2018

Genel Başkan'dan Konut müjdesi


Genel Başkan'dan Konut müjdesi

Türk Ulaşım Sen Kongresine katılan Genel Başkan Nazmi Güzel, üyelere müjde vererek emekli olacak üyeleri konut sahibi yapacaklarını söyledi. Seçimlerde ise Cihad Koray yeniden başkan seçildi.

TÜRK Ulaşım Sen Şubesinin 3'üncü olağan kongresi, TÜVASAŞ Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Mevcut başkan Cihad Koray'ın tek liste olarak girdiği kongreye Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel, Haydarpaşa 1'nci Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Eren ve Personel Müdürü Abdurrahman Kurt, Kamu Sen İl Temsilcisi Rahim Varol, Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Süleyman Pekin, Türk Ulaşım Sen Ankara 3'nolu Başkanı Mustafa Morkuyu, Malatya Şube Başkanı Yusuf Kayan, Afyon Şube Başkanı Orhan Demirkazık, Elazığ Şube Başkanı Resul Toknaz, MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve Merkez İlçe Başkanı Metin Ökden, DSP İl Başkanı Necati Eker, DP İl Başkanı Cemal Başaran, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Rıdvan Taş ve delegeler katıldı. Divan başkanlığını Türk Ulaşım Sen İzmir 2 nolu Şube Başkanı Muhammet Kara'nın yaptığı kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

KONGRENİN açılış konuşmasını yapan Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Cihad Koray, karşı karşıya olduğu şartlar ile mücadele edebilmeleri için her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduklarını belirterek, 'Önce birbirimizi ötekileştirme tavırlarımızı terk etmeliyiz ve dünkü güneş ile bugünkü çamaşırları kurutma huyumuzu değiştirmeliyiz. Yıllar önce sağ-sol diye bölünerek birbirimize çatıştıran emperyalistlerin değirmenine su taşımaktan vazgeçmeliyiz' diye konuştu. Sendikanın Genel Başkanı Nazmi Güzel ise, sendikacılığın diyalog ve sendikal güç adı altında iki anahtarının olduğunu belirterek, diyalog anahtarını iyi kullanamadıklarını, bunun sebebinin ise Başbakan Erdoğan olduğunu söyledi. Güzel, 'Diyalog anahtarını toplu sözleşmelerde kullanamadık. Bunun nedeni ise Başbakan Erdoğan'dır. Çünkü kendisi ile randevu alamadık. TÜSİAD toplantısına iki eli kanda bile olsa giden, ilçe kongrelerine katılan ve iftar sofralarında boy gösteren Başbakan Erdoğan, memura vakit ayıramadı' dedi.

TÜRK Ulaşım Sendikası olarak projelerinin bulunduğunu belirten Genel Başkanı Nazmi Güzel, bu projelerin teknoloji ile gerçekleştirileceğini söyledi. İstanbul ? Ankara arası bir yolcunun maliyetinin 1 YTL olduğunu ancak 20 YTL'ye yolculuk yapıldığını belirten Güzel, 'Buna rağmen kurum zarar etmektedir. Projemizde ise elektrik tasarrufu sağlanıp, bu ücreti 10 YTL'ye indirebiliriz' diye konuştu. Özellikle teröre karşı önemli projelerinin bulunduğunu söyleyen Güzel, 'Projemize göre masa büyüklüğünde bir araç düzenleyip, bunu trenin birkaç kilometre önünde göndermeyi planlıyoruz. Bu araç, önde bomba varmı, yol kapalı mı gibi bilgileri lokomatife bildirecek. Bunu ise Türk Mühendisleri yapacak. Bizim önceliğimiz insandır' dedi. Konut projelerinin de bulunduğunu ifade eden Nazmi Güzel, 'Bizim konut projemiz Türkiye'de bir ilke imza atacak. Çünkü TOKİ'nin bir konut fiyatına biz 3 konut yapacağız ve depreme dayanıklı olacak. Emekli olacak üyelerimizi konut sahibi yapacağız. Üyelerimiz Kamu Sen'den gurur duyacağı projelere tek tek imza atacağız' dedi. Onur ÖZENCihad Koray'ın listesi

Seçimlerde ise 85 delege oy kullandı. 85 delegenin oyunu alan Cihad Koray yeniden başkanlığa seçildi. Koray'ın listesi ise şu isimlerden oluşuyor.

Yönetim Kurulu : Yavuz Dalyanoğlu, Selahattin Bektaş, Veysel Uluman, Salih Şat, Ezanettin Pehlivan, Gökhan Yılmaz

Denetleme Kurulu : Önder Olcar, Özcan Ölçlü, Ergün Kubilay

Disiplin Kurulu : Ertuğrul Özpak, Yusuf Koçan, Halil Başak

Üst Kurul Delegeleri : Cihad Koray, Yavuz Dalyanoğlu, İrfan Sarı, Taner Keçeküllahoğlu, Abdurrahman Çetin, Ali Azem Fındık, Rıdvan İdacı, Ayhan Arapoğlu, Behçet Işık.
26 Kasım 2007 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA