Yılmazer ve İnsan Kaynakları yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Yılmazer ve İnsan Kaynakları15 Temmuz 2016, Cuma

2014 Yerel seçimleri öncesi aday adaylığı kesinleşmesinden önce yani MYO Müdürlüğü görevini yaparken mütevazi bir hayat yaşamı vardı.
O dönemde bir aracı olan Aydın Yılmazer.benzin parası bütçesine ağır geldiği düşüncesiyle genellikle işine dolmuş ile gider gelirdi diyen vatandaşlar, şimdilerde araba sayısını 3 yükselttiğini konuşuyor.
Sapanca’da tarım ve süs bitkiciliği ile uğraşan bir çok vatandaş kredi alabilmek için tüm şartları yerine getirmesine rağmen kredi başvuruları olumsuz sonuçlanırken Yılmazer’in bir çırpıda 100 +200 bin TL kredi başvurusu onaylanabiliyor. Alınan bu kredi kanunsuzdur demiyorum her şeyi yasal olduğu kesin ama alınan bu kredinin ne amaçla alındığı ve amacına uygun harcanıp harcanmadığı denetleniyor mu?
Son günlerde Sapanca’da ençok  konuşulan konuların  başında geliyor. Alınan bu kredi ile İpek Yolu (Kırkpınar alt bağlantı yolu) üzerinde yaklaşık bir dönüm arsa aldığı alınan bu arsayı beton duvar ördüğü ve inşaat çalışması başlattığı konuşuluyor.
Ayrıca bir müteahhitten iki daire aldığı da Sapanca’da en sıkça konuşulan konular arasında.
Sapanca’da bu kadar sıkça konuşulan bir konu olmasına rağmen Yılmazer, malvarlığıyla ilgili kamuoyunu aydınlatmalıdır.
Kendisiyle son kez yaptığım görüşmede bu konu üzerine konuşmuştum her şeyin yasal olduğunu bizzat söylemişti.
2014 yerel seçimleri öncesi hem kardeşim hem de kapı komşum olan Özcan Yavuz beni Yılmazer ile tanıştırmıştı. Siyasete girmeyi düşündüğünü belirterek destek istemişti.
İşte o zaman verdiğim bu destek sözüne ve Özcan Yavuz’un bizi tanıştırdığı o güne lanet ediyorum.
Uslu Başkan iken yaşadığı bir olay vardı.
Tüm kamuoyu yakından bilir ‘’bıçaklanma olayı’’ o dönemde daha aday adayı dahi olmayan Yılmazer, haberimiz olmayan bir haberi bize haber vererek haberleştirmesini sağlamıştır.
Sonra da sanki haberi yokmuş gibi 4 defa geçmiş olsun salvosu yaparak ’’Siyasette’’ kendini tanıtmayı başarmıştır.
İşte İnsan Kaynakları Yönetimi bu olsa gerek’’ Bu olayı adaylık sürecin de ’’iyi kullanmıştır’’
2014 Yerel seçimleri sonrası Belediye Başkanı olduktan sonra yaşananları her vatandaş az çok bilir Sapanca’da neler yaşandığını.
Kurtköy’de olan arazi ile ilgili bir internet sitesinde yapılan bir haberle ilgili bana verdiği demeçte, “Kendimi dava edeceğim ve ‘’Aklanacağım’’ demişti.
3 aydır ne kendini ne de ihalenin aklanması ile ilgili dava açtı.
Bu haberi yapan ve yazıyı yazan internet sitesiyle ile ilgili bir suç duyurusunda bulunduğuyla ilgili kuşkularım var.
Bir Belediye başkanı Kendisi bizzat ihale ille ilgili aklanacağını ve bunun için de  kendisini dava edeceğini beyan etmesine rağmen neden şimdiye kadar bu işlemi gerçekleştirmiyor acaba düşündürücü değil mi?