19 Haziran 2018

Durman; Sakarya fark yaratacak


Durman; Sakarya fark yaratacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Sakarya'nın Türkiye'de yaptığı açıklamada, Sakarya'nın çok hızlı gelişen bir şehir olduğunu belirterek, ilin her yönden birçok avantaja sahip olduğunu kaydetti.
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde büyük kayıplar yaşayan Sakarya'nın, artık kendi ayakları üzerinde durabildiğini anlatan Durman, deprem yaralarının büyük ölçüde sarıldığını dile getirdi.
Üniversitenin de hızla geliştiğini ve örnek üniversite olma yolunda ilerlediğini ifade eden Durman, şunları söyledi:
''Yeni seçilecek yerel yönetimlerin, hızla gelişen dünya düzeni içinde Sakarya'nın var olan avantajlarını iyi değerlendirmelerini bekliyoruz. Çünkü Sakarya hiçbir ile nasip olmayan birçok artısı var. Her yönüyle çok büyük fırsatları barındırıyor içinde. Sakarya'nın sadece hızla gelişmesi yeterli değil. Fırsatlar değerlendirilmeli ve Sakarya Türkiye'de fark yaratacak bir şehir haline gelmeli. Yeni seçilecek yerel yönetimlerin üniversiteyle daha fazla iş birliği yapmalarını ve Sakarya'yı hak ettiğini yere getirmelerini bekliyoruz.''
SAÜ'nün bundan sonraki süreçte, topluma ve şehre daha faydalı hizmetler sunacağını anlatan Durman, ''Üniversitemiz artık topluma ve Sakarya'ya daha fazla ağırlık verecek'' dedi.
11 Aralık 2008 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA