Kamp iyi değerlendirilmeli yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Kamp iyi değerlendirilmeli2 Ocak 2017, Pazartesi

Sakaryaspor’da şampiyonluk yürüyüşünün en sağlam temellerinin atılacağı, arkadaşlıkların tavan yapacağı ve lig öncesi son ve en iyi hazırlığın gerçekleştirileceği kamp süreci başlıyor.

Antalya kampının yanı sıra transfer çalışmalarında da hareketli haftayı geride bırakan yönetim istirahata geçti. Sakaryaspor uzun yıllar sonra kampta tam takım olarak çalışılabilecek. Tabi ‘Sakaryaspor’da transfer bitmez’ sözü her zaman için geçerli.  Burada tek söylenmesi gereken ise yönetimin ilk yarıdaki gibi takıma alınmak için oyuncular almak yerine izlediği doğru politikayı bozmadan golcü hamlesiyle tranferi sonlandırması.

Başkan İsmail Gürses transferde tek yetkili konumunda. Gözünün karartarak bir forveti takımda kazandırmayı planlıyor. Bunun için Mümin Aysever tek aday durumunda. Bir buçuk sezondur transferi gündeminin ilk sırasında yer alan Mümin’in konusu bir an evvel çözülmeli. Takımda Kadir hariç gol atamasalar da! Forvet bolluğu var. Böyle bir ortamda Coşkun’un da gelmesi sonrası yeni bir forvetin daha katılımı en az bir ismin yeşil-siyahlı takıma veda etmesini sağlayacak. İşin en ilginç olanı ise mevcut forvetler arasında takımdan ayrılması için ismi geçen tek kişi A.Kadir. Öyle ki genç oyuncu, belki kendinden beklenen performansı ilk yarıda gösteremedi. Ancak diğer oyunculara bakınca da A.Kadir’in takasta kullanılmak istemesi kadar da yönetimin aklında yer etmesi de manidar.

Sakaryaspor’da kamp ve transfer süreci böyle devam ederken birde Sportif Direktör konusu var. Transfer döneminin en hareketli zamanında Amerika’da bulunan Özcan Kızıltan’ın bu saatten sonra takıma yarar sağlayacağını düşünmüyorum. İlk yarıda yaptığı hatalardan dönerek devre arasında transferler dahil olumlu işlere imza atan Başkan İsmail Gürses’in kendisi dışında her kesimin sportif direktörün gereksiz olduğu konusunda hem fikir olduğunu göz önüne alarak bu konuda da gerekeni yapması gerekiyor.