İkinci yarıya güçlü Sakaryaspor yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

İkinci yarıya güçlü Sakaryaspor10 Ocak 2017, Salı

Kulüp yöneticilerinin dostluklarından kaynaklanan durumlarda ikili görüşmelerin önemi büyük olur. Sakaryaspor yönetimi de bazı durumlarda bu tür gelişmeleri iyi kullanıyor.

En başta yönetimin iyi ilişkiler içinde olduğu Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile olan bağlarıdır. Başkan da Sakaryaspor’un her zaman olduğu gibi zor durumlarında devreye girerek her yönde takımın önünü açmaya çalışıyor.

Yönetimin transferdeki atakları takımın güçlenmesi açısından iyi oldu. Fenerbahçe’den alınan Abdurrahman’ın kadroya dahil edilmesi yine ikili dostluklardan kaynaklanan durumdur.

Yeni transfer Coşkun’un darbe sonucu sakatlanıp hastaneye kaldırılması korkuttu. Gelen haberler iyi yönde. Coşkun da son kontroller sonucu takıma katkılar sağlamak için kamp dönemini iyi geçirmek istiyor.

Golcü Mümin transferi hangi şartlarda olursa olsun transferi zaferi olarak adledilmelidir. İkinci yarının amansız yarış şekline dönüşeceği hesaplanarak böyle bir sporcuyla Atatürk Stadına çıkma taraftar bolluğunu da yanında getirecektir.

Transfer ayının hızlandığı günler Sakaryaspor yönetimi yine boş duracağa benzemiyor. Orta alana Tuncay Şanlı tarafından bildirilen bir oyuncu alınabilir sözüne göre Gençlerbirliği kadrosunda olan Serdarcan ve Mahmut’un isimleri gündeme girdi. Her zaman Sakaryaspor’da önü açık olan bir sporcunun hep İlhan Cavcav’ın ve Gençlerbirliği’nin adı geçiyorsa bu seferde Cavcav’ın okeyi önemli hale geldi. Üstüne düşülürse bu iki sporcudan bir tanesi Sakaryaspor’a kazandırabilir.

Hazırlık maçları da iyi yönde seyrediyor. Takımın birbirlerine kaynaşması açısından daha güçlü Sakaryaspor izlenecek. Transferlerin zamanında takımla birlikte kampa gitmesi uzun yıllardır hasret edilen durumdu. Bu yıl transferler zamanında yapıldı. Bir arada çalışan stadı dolduracak olan muhteşem taraftarlarla iyi bir ikinci yarı yarışı izleyeceğiz.