18 Haziran 2018

Ömer EMECAN24 Aralık 2016 , Cumartesi

Ömer EMECAN

5. Kitabımız: “Kocaali’yi Dinliyorum”

Şükürler olsun, 5.kitabımız da basıldı.

Ülke gündemindeki karışıklık nedeniyle, bizim kitap da epey rötarlı çıkmak mecburiyetinde kaldı. 

Allah şahit, bu süre zarfında en korktuğumuz şey, bazı dost ve arkadaşlardan aldığımız reklam ücreti nedeniyle, “Ölürsek, onların hakkı ne olacak?” şeklindeki düşüncemizdi.

Şükrümüz ondandır.

Kitap bastırma işi, zannedildiği kadar kolay değil.

Öncelikle, hazırlığınızı yapıyor ve müsveddeleri, internet ortamından matbaaya gönderiyorsunuz. Ardından matbaada çalışmalar başlıyor.                                                                                                                                                                                         
Günlerce onların düzeltilmesi için gayret sarf ediliyor. Ve nihayetinde mutlu son..                                   Onlarca arkadaşınız ve okurunuzun, sizi arayıp, tebrik etme faslından sonra, sıra kitabın pazarlanmasına geliyor. 

Bizim ülkemizde, bir kitap bastıran şair ya da yazar için en zor süreç, bastırdığı kitabını satma sürecidir. 

Yüzünüz tutmuyor öncelikle. 

Bir yazar için olmaması gereken durumdur bu. 

“Dünyanın gelişmiş ülkelerinde, kitap bastıran bir yazar, şato türü konutlar alacak paralar kazanırken, bizim ülkemizde ise bir apartman dairesinin kapısını dahi alamayacak paralara eyvallah derken, matbaaya olan borcunu bile ödemekte zorlanıyor” sözü, rahmetli Faik BAYSAL Üstadıma aittir.

Yazarların bu çileye katlanmaları, onların Gönül Ehli olmalarıyla ilgilidir, diye düşünüyorum.

Gönül Ehli sözünü, izniniz olursa, biraz açmak isterim.

Onlar, ortaya koydukları eserle, servet kazanmak gibi bir hesabın içinde hiç olmazlar. Aradıkları ve bekledikleri tek şey, eserlerinin okunması ve okunan eserleriyle ilgili olumlu sözlerdir.

Onlar, taa baştan bilirler, bu milletin, kitap alıp okumak gibi bir derdinin olmadığını.

Hazırlıklarını ona göre yapar ve büyük bir yükün altına, komando gibi, bilerek ve isteyerek girerler.

Bizde de öyle oldu. 

Ancak kitabımızın piyasaya çıktığı andan itibaren, dost ve arkadaşların göstermiş olduğu ilgi ve alaka, okuma konusundaki istek ve arzunun arttığına dair bir düşünceyi şekillendirdi beynimizde. Tabii ki çok sevindik. Bunlardan birini, teşekkür mahiyetinde paylaşmak istiyorum sizlerle. Karasu’da, yıllardır Köşe Yazarlığı yapan Muzaffer Tatlı Bey aradı. Tebrik ve teşekkür faslından sonra: “Karasu’da İmza Günü düzenlemek istiyoruz, kabul eder misiniz?” diye sordu. Bu yaşta, çocuklar gibi sevindiğimizi hissettik.

Hoş görün, aynı teklifi, diğer ilçelerin Kaymakamları ile Belediye Başkanlarından da bekliyorum. Tabii ki ilk önce Büyük Şehirden..

Niye mi? Onlar, başarılı öğrencilerle sporculara ve diğer bazı kişilere kitap hediye ediyorlar ya, işte o yüzden. Hep başka- başka şehirlerin yazar ve şairlerinin kitapları alınacak değil herhalde! Bu talebimizin, sadece kendimizle alakalı olmadığını da vurgulamak isteriz.

Daha sonra, bu konu ile ilgili bir de teşekkür yazısı yazacağım.

NOT: 1-Sakarya- KocaAli Giresunlular Derneğimizin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, sevgili arkadaşım Sayın Tuncay KÜPELİ’nin yakışıklı oğlu Sefa ile Fatma ve Davut ŞENEL Çiftinin güzeller güzeli kızı Zeynep, 24 Aralık Cumartesi günü akşamı, KocaAli Bahçem Düğün Salonunda evleniyorlar. Kendilerini tebrik ediyor, iki cihan saadetleri diliyorum.

NOT: 2- Yine Derneğimizin Başkan Yardımcısı Sayın Hayati KALAMAN’a geçirmiş olduğu trafik kazası nedeniyle, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA