25 Nisan 2018

İbrahim Şener SAK25 Ekim 2016 , Salı

İbrahim Şener SAK

AKP’nin kampı ve dosya

AKP’nin hafta sonu Afyonkarahisar’da yapılan 3 günlük kampına, tüm milletvekillerinin gibi, ilimiz AKP milletvekilleri de katıldı. 

Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında yapılan toplantıda, AKP Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali ihsan Yavuz, Şaban Dişli, Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu katıldı.

Yapılan toplantı sonrasında basında yer alan haberlere baktığımızda, yıllardan beri dört gözle beklediğimiz yatırımlar tekrar dosya haline getirilerek, Başbakan Yıldırıma sunulmuş.

Hepimiz takip etmişsinizdir, Mustafa İsen tarafından hazırlanan ve diğer milletvekillerinin altına imzada attığı dosya’da dört konu yer almış. Bin yataklı hastane, ikinci üniversite, demiryolunun şehir merkezinde yer altına alınması ve Karapürçek yolu, bu dosyada sunulmuş.

‘Umut fakirin ekmeğidir’ misali yıllardan beri dört gözle beklediğimiz bu dört yatırım için umudumuz tavan yaptı.

Ancak, bu dört madde içinde, bir konu var ki, bu madde bizler için olmaz ise olmazlar arasında.

Bin Yataklı Şehir hastanesi.

Hani, meydanda sözü verilen, o hastane. Bu hastane sözünün, bu güne kadar gelinen noktada sadece sözden ibaret olduğu ortada.

Artık, bu yatırımın, sözde ibaret kalmaması gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Hele hele, her geçen gün büyüyen, İstanbul, Ankara, Bursa gibi illere yakınlığı ve Marmara Bölgesinin kalbinde olan bir il için olmazsa olmazdır.

Komşumuz  Kocaali, geçen hafta şehir hastanesi yapılması protokol imzalanmasının mutluluğunu yaşarken. Bizde niye olmuyor diye düşünüyor insan…

Üstüne üstlük her geçen gün, sanayi yatırımları bölgemize kayarken, bu talebin Sakarya için ne kadar önemli olduğunu unutmamak lazım.

Öyle ki, bu büyümenin yanında şuan rakamlarını bilmiyorum ama, iş kazaları konusunda bir artış olması muhtemel. 

Özellikle organ kesilmeleri, parçalanmaları konusunda mikro cerrahi gibi bir bölümün bu hastanede yer alması şart.

Bu değerlendirmeler ışığında, hafta sonu Başbakan Binalı Yıldırıma verilen dosya’da bu yatırımın ilk sırada alması bizler için çok önemli.

Milletvekilleri tarafından imzalanarak, Başbakanımız Binali Yıldırım’a verilen bu dosyanın ardından, dosyanın takibinin süre geçmeden, baskı artırarak yapılması gerekiyor.

Sakarya’nın bir Sağlık Kenti olması için, parti ayrımı gözetmeksizin konunun üzerine gidilmesi gerekiyor.

Sakarya’nın doktorların atlama tahtası olarak değil, görev yapmayı tercih ettiği bir il olması için çalışılması gerekiyor.

STK’sıyla, basınıyla, Ankara’da görev yapan Bürokratıyla bu konunun üzerine gidilmesi gerekiyor.

Afyonkarahisar’da iletilen dosya’da yer alan diğer bir konu ise, ikinci bir üniversite konusu ki, şuan medar-ı iftiharımız Sakarya Üniversitesi 90 bin öğrencisiyle hizmette.

Gerek öğrencilerin ekonomiye sağladığı katkı, gerek sosyal ve kültürel hayata sağladığı katkı dikkate alınırsa, neden daha fazlası olmasın.

Bacasız fabrika olarak nitelendirilen, üniversite için de, aynı hassasiyeti göstermek gerekiyor.

Yeni yerleşim bölgesine veya Dağdibi civarında yapılacak olan bir üniversite, aynı zamanda şehrin gelişmesine de katkı sağlayacaktır. 

Diğer illere yakınlığı ise, üniversite öğrencilerin yeni üniversiteyi tercih etmesine etken olacaktır.

Bakalım, Afyonkarahisar Kampında 3 gün boyunca devam eden buluşmada, sunulan dosya şehrin kaderini nasıl değiştirecek.

Bekleyip göreceğiz…

 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA