20 Haziran 2018

Serdar ÇAKAN15 Aralık 2016 , Perşembe

Serdar ÇAKAN

Allah (cc) Yolunda Teknoloji Üretmek

Bir günlük yas ile soğuması mümkün olmayan gönlüm, bu hafta yazmak istemiyor aslında!
Polisimize, askerimize, öğretmenimize… Memurumuza, esnafımıza, öğrencimize… Doktorumuza, emeklimize, ev hanımlarımıza…
Sağcı, solcu fark etmez! Vatandaşlarımıza, milletimin evlatlarına, halkımıza… Bizlere, canımıza kastedenler dinlesin!
Allah (cc) en büyüktür. Türk Milleti de büyüktür. Yaptıklarınızın cezasını mutlaka çekeceksiniz! Aziz vatanın yiğit evlatları, bağırsak suyuna bulanmış ruhlarınızı mutlaka cehenneme postalayacak!
***
Geçmek istersen eğer, dua bir rahmet kapısıdır! Fakat önce kendi iraden ile kapıya doğru yürümeyi bileceksin! Yürümek; çalışmak, düşünmek, öğrenmek, doğruyu aramak demek! Fiili dua da derler ya, öyle işte!
Ötesi? Ötesi eksik!
Çünkü, Allah (cc) dilediğine verir. Otur, dua et, 41, 99, 33, sayılarla oku, bekle, yine dua et, otur, bekle…
Sonra, Amerikalı dünyayı yönetiyormuş! İngiliz izin vermeden Ortadoğu’da yaprak kıpırdamıyormuş. Alman, ne kadar güçlü bir ekonomiye sahipmiş. Japon, yenilik üstüne yenilik üretiyormuş.
Yeni değil bu söylem. Hani eskiden çok konuşulurdu ya: Astronot, ayda yürürken ezan sesini duymuş! Ne güzelmiş!
Biz de çıkalım, biz de dinleyelim ezan sesini uzayda! Elimizi, kolumuzu tutan mı var? Elin adamı, 1960’larda becermiş o işi. Şimdi 2016 olmuş, ne kadarını yapabilmişiz?
Terörün, uluslararası merkezlerden destek aldığını yeni mi keşfettik? Bunun aslında enerji savaşlarının bir uzantısı olduğunu yeni mi fark ettik?
Bu toprakların bedelini ödemek için Allah (cc) yolunda ölmekten başka bir şey gelmez mi elimizden?
Allah (cc) yolunda teknoloji geliştiremez miyiz? Bilim üretemez miyiz? İnsanların hizmetine sunamaz mıyız?
İnsanlarımıza bazı şeyleri anlatamıyor olmak çok acı!
***
Güçlü olmaktan başka çare yok! Tasavvufun önerdiği gibi tokat yedikçe öbür yanağını uzatmaktan fayda görmedi bu toplum. Kalem de kılıç da elimizde olacak. Dosdoğru yazmaya, iki taraflı kesmeye hazır olacağız.
Kahhar ismine sığınırken kalem tutan da kılıç tutan da artık yapması gerekenden geri durmayacak. Ama intikam isteyerek değil! Adaleti arayan, bilime inanan kâmil insanlar gibi sorumluluk alacak ve tüm insanlık için gerekeni yapmaya başlayacağız.
Türk, bilecek, doğru kararlar verecek, çalışacak, üretecek ve paylaşacak! Bu işin başka sonu yok!
Diğer halde;
Yaz tahtaya bir daha, tut defteri kitabı,
Sarı çizmeli Mehmet Ağa, bir gün öder hesabı.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA