21 Nisan 2018

Mustafa KAYA2 Ocak 2017 , Pazartesi

Mustafa KAYA

Güneşler’de iletken çalışmaları sürüyor

SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü Güneşler Merkez Mahallesi Çağdaş Sokak’taki elektrik direkleriyle ilgili gelen şikayete açıklama yaptı.
İşte o açıklama:
Köşenizde yer verdiğiniz ve Sakarya Güneşler Merkez Mahallesi Çağdaş Sokak’taki elektrik direklerinin durumuna işaret eden içeriği dikkatle okuduk.
Bu bölge, yeni yapılan bir sitenin çevresinde yer almakta ve enerji altyapısı da yeni tesis edilmektedir. Yaptığımız kontroller sonucu bu sokakta yapılan aydınlatma tesis yapım işinde direk dikimi ve tel çekiminin tamamlandığı bilgisini sizinle paylaşmak isteriz.
Tel iletken irtibatı tamamlanma çalışmaları ise hızla devam etmektedir. Direklerden birinin ise deplase edilmesi gerektiği yapılan incelemede anlaşılmış olup, tesise ait çalışma ve tel iletken irtibatı da en kısa zamanda tamamlanacaktır.
Bu nedenden ötürü, aydınlatma şebekesi de bu yeni tesis edilen şebekeyle birlikte gerçekleştirilecek olup, toplam çalışma önümüzdeki hafta içinde tamamlanacaktır.
Bilginize sunar, konu hakkında kamuoyunun da bilgilendirilmesi için desteğinize teşekkür ederiz.
+++++++++++


Yaya geçitlerinden
su yüzünden geçilemiyor
Gazetemizin Whatsapp İletişim Hattı’na ulaşan bir okurumuz, Atatürk Bulvarı üzerindeki yaya geçitlerinden şikayetini dile getirdi. Okurumuz, “Mustafa Bey Atatürk Bulvarı’na asfalt atıldıktan sonra yaya geçitlerinde su birikmeye başladı.
İnsanlar caddeden karşıya geçitler su dolu olduğu için farklı yollardan geçiyor. Burada eskiden bu kadar su birikmezdi ancak şimdi hangisine bakarsanız yoğun bir sorun yaşanıyor. Bu sorunu çözmesi gerekenler yaşananları görmüyorlar mı? Yetkililer bir gün yağışlı havada Atatürk Bulvarı’nda yürüsünler ne demek istediğimi anlayabilirler.
Biz sizin aracılığınızla sesimizi yetkililere duyurmak istiyoruz. Ne olur sesimizi yetkililer duysun. Burada ister geçici ister kalıcı bir formül uygulasınlar ve sorunu çözsünler” dedi.
Evet okurumuzun yazdıkları böyle. Yetkililere iletmiş olalım.
++++++++


Nurettin Tepe İlkokulu
ilgilenilmeyi bekliyor
Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir okurumuz, Nurettin Tepe İlkokulu önünden bir fotoğraf atarak yetkililerden yardım istemiş.
Okurumuz, “Mustafa Bey geçen gün kalktım ve fotoğraftaki okulun önünde 30 dakika çocukları seyrettim.
Nurettin Tepe İlkokulu’nun tek girişi var. Onun da asfaltı alçak kalmış. En ufak bir yağışta kapı suyla doluyor.
Bu olayı okul idaresi ve belediye yetkililerine söyledik. Ancak ikisi de çok dikkate değer bulmadı. Öğretmenlere baktım, kenarlara basarak canbaz gibi geçiyorlar.
Çocuklar ayakları bileklere kadar su içerisinde. Çocuk ne anlar birikintinin üzerinde zıplayanlar bile var. Çok acıdım Mustafa Bey bu çocuklara. Bir dile getirirsen belki yetkililer ilgilenirler. Tek isteğim çocukların çileden kurtulması.
Bu arada çevredekilerin okulun önüne taş koyduklarını ancak okul idaresindeki görevlilerin araçlarını engellediği için kaldırıldığını da öğrendim.
Bu çocukların hasta olmasını hiç birimiz istemeyiz öyle değil mi? Belediye kapının önüne bir düzenleme yaparak onları bu sudan kurtarabilir. Eğer hiçbir şey yapılamıyorsa kapının önüne biraz mıcır dökerek çocukları bu kış gününde kurtarabilirler” diye yazmış.
Evet okurumuzun şikayeti böyle. Yetkililere iletmiş olalım.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA