24 Haziran 2018

Ömer EMECAN15 Nisan 2017 , Cumartesi

Ömer EMECAN

Kocaali'nden Evet ve Hayır'lar

Demokrasi için “HAYIR” Refik AKKAYA

Vatan ve Millet İçin “HAYIR” Hakkı YİĞİT

Türkiye için “EVET” Cevat BALCI

Koalisyonların bir daha olmaması ve güçlü iktidarlar ve ülkemizin daha iyi bir şekilde kalkınması, güçlü bir Türkiye için “EVET” Nuri AŞCI

Meclis Araştırma Komisyonu başkanı Petek Fetöcü değil mi? Ve Ak Partinin içinde Fetöcü yok mu? Neden Mit Başkanı ve Genel Kurmay Başkanı komisyona çağrılmıyor? Eski Ak Partili vekiller mecliste değil de Beştepe’deler. Gizli Bakanlık mı yapıyorlar? “HAYIR” Fuat KEÇECİ.

Daha güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için “EVET”. Basri Burak AK. 

İslâmiyet’in hâkim olacağı, zulüm altında inleyen Müslüman kardeşlerimizin huzura kavuşacağı bir dünya için "EVET” Recep ERDOĞAN…

Vesayetin bitip, Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olması ve halkın seçtiği liderin ve ekibin muktedir olması için, yönetim sisteminin Başkanlık sistemi olmasını doğru buluyorum. “EVET” Resul NAMAZ.

Seçim barajının düşürülmemesi ve milli iradenin mecliste tam temsil edilmemesi. Ayrıca, getirilen yeni sistem, kuvvetler ayrılığına aykırı olduğundan ve bu Kuvvetler Ayrılığını uygulayan Hz. Ömer olmuştur. Bir de, tek Adam rejimi ile yönetilen ülkelerin sonu hep hüsran olmuştur. Siyonizm’in kucağına düşmemek için “HAYIR” demek lazım. Mehmet KOCABEY. 

Partili Başkanlık Sistemi tarafsızlık ilkesine aykırı olacağı için “HAYIR”. Azem EMANET.

Yargı başkanın vesayeti altında kalacağı için “HAYIR” diyoruz. Abdülmünip Ceylan.

Bakanlara gensoru ve sözlü soru önergesi kaldırıldığı için “HAYIR” diyoruz. Cevat SOY.

Teröristlere İdam gelmediği ve Seçim Barajı kaldırılmadığı için, Milli irade mecliste tam temsil edilmediği için “HAYIR” diyorum. Ayşe KABAOĞLU.

Büyükşehir uygulamasını kaldıramayan Türkiye’ye, Başkanlık yani Tek Adamlık da ağır gelir. HAYIR, diyorum. Abidin DEPE.

Beni, Tek Kişi idare edemez. HAYIR. Cemal BIYIK.

16 Nisan Referandumu bir Anayasa değişikliği oylaması olmadığı gibi, Cumhurbaşkanı dâhil, bizim siyasi partilerimizin özgür iradeleriyle almış oldukları bir karar da değil. Bunun ipuçlarını, Belediye Başkanı iken başkanlığa karşı çıkan, Başbakan olduktan sonra BOP’un Başkanıyım diyenin söylediklerinde ve söyletenlerde aramak lazım. HAYIR, diyorum. Cengiz ALTUNTAŞ.

Bir konuda adım atmadan önce, bize neler kazandıracak, neler kaybettirecek, bunun hesabını iyi yapmalıyız. İyi işlerin hiç biri, tek insanla yapılamaz. O yüzden HAYIR, diyorum. Kadir TAN.

Türkiye’nin geleceğinin daha iyi olacağına inandığım için “EVET” diyorum. Cemal ANGIN.

Kişinin değil, halkın iradesi için ”HAYIR”. Kemal DİN.

Önceki koalisyon dönemlerinde kulislerdeki pazarlıklar vs. nedeniyle, sağlam zeminli hükümetler kurulamıyor, kalıcı ve uzun soluklu hizmetler verilemiyordu. Güçlü hükümet ve güçlü iktidar için “EVET” Ahmet ACAR.

Koalisyonlar sona erecek, milletvekili pazarlıkları olmayacak, zengin medya patronları seçilmişlerden daha etkili ve güçlü olmayacak, darbeler sona erecek, diye düşündüğüm için “EVET” Hamza EKŞİ.

Bürokrasi siyasetin üzerinde olmayacak ve istikrarlı hükümetler kurulacak, diye düşündüğüm için “EVET” Enver ÇELİK.

 

Not: Hilmiye ve Ahmet MACUNCU’nun kızı Nisanur ile Aysel ve Ercan AYAS’ın oğlu ERAY, bu gün evleniyor. Kendilerini tebrik ediyor ömür boyu mutluluklar diliyorum.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA