20 Haziran 2018

Ömer EMECAN5 Kasım 2016 , Cumartesi

Ömer EMECAN

Okul arkadaşlarımızla buluşuyoruz

Birkaç kez yazmışımdır. 

Ben 1969 yılında, yeni açılan Adapazarı Ali Dilmen Lisesi’nin ilk öğrencilerindenim. 

Dr. Cevdet İZMİRLİ, Ali Dilmen Lisesi’nden sınıf arkadaşımdır. Prof. Dr. Necdet ÖZÇAKAR ile Sakaryasporlu Rahmetli İlyas Selçuk KARA da yine öyle. 

Ve daha yüzlercesi. 

O tarihte, Adapazarı Merkezi’nin nüfusu 59 binden 60 bin kişiye çıktı diye duyuyorduk. 

İlçelerde de lise yoktu. Hep Adapazarı merkezindeki liselerde okuduk. 

İlk bakışta külfetli gibi görünse de, Sakarya genelindeki ilçelerden de 100 lerce arkadaşı tanımanın büyük bir avantajı ve keyfini de yaşamış olduk böylece.

Ali Dilmen Lisesi modern müfredata geçince, biz de sene kaybına uğradığımız için, kaydımızı Adapazarı Atatürk Lisesi’ne aldırdık.

Geçen gün, Atatürk Lisesinden arkadaşım, Ali Galip Kocaağa aradı. 

Epeyce hasret giderdik. Tam tamına 42 yıl olmuş görüşmeyeli…

Birinci Ligdeki Boluspor’da forma giyen, okul Futbol Kaptanımız sevgili Abdurrahman Yılmaz ile yine Lise Müdürlüğü yapan can arkadaşım Necdet REİS ve Vagon Fabrikasında Üst Düzey Görev yapan Hikmet AKYOL, oğlum Ahmet Çetin Emecan’ın, KocaAli’deki düğününe iştirak ederek bizleri onurlandırdılar.

Sonra “Bu böyle kalmasın” düşüncesiyle, işi biraz daha yaymak istedik. 

Önce lisedeki sınıf başkanımız Nezih Özarutan’a ulaşıp, sınıfın başında olmasını istedik. 

Bu gün, saat 12.30 ile 13.00 arası, Köfteci İsmail’de buluşacağız. 

Hoşgörünüzü bildiğimden, hatırlayabildiğim arkadaşlarımın ismine bu sütunda yer vermek istiyorum.

Abdurrahman YILMAZ- Ahmet Nurol ÖZTÜRK- Ali Galip KOCAAĞA- Bahri TURGUT- Bige BİLGİLİ- Cahit Nuri OR- Çetin ADAY- Çiğdem TANIK- Emel ÇIVGIN- Ertuğrul… - Halis…. – İsmail TÜLEK- Kemal ALTAY- Kemal TEKİN- Lütfi ÖZENİR- Mutafa GÜNEŞ- Müjdat MAVİTUNA- Naciye YÜCEBALKAN- Necdet REİS- Nesun ISLAR- Nevin GÜL- Nezih ÖZARUTAN- Nihat ÖZABAKIR- Mehmet Levent ERSOY- Orhan SAYAN- Ömer EMECAN- Perizat YÜNÜAK- Sabahattin ATA- Serdal KAVAKÇIOĞLU-Şükrü BAŞARIŞ- Tülay ÖZBALKAN- Yasemin BABAHAN- Yasemin TUNÇBİLEK- Zeki ÇAKIR…

Şimdilik, 15 kadar arkadaş yemeğe iştirak edecek.

Bu sayının gün be gün artacağından eminim.

42 Yıl önceki sınıf arkadaşlarımın, neredeyse tamamının adını hatırlamam konusunu, benim haneme ARTI olarak yazacağınızı bilmeme rağmen, açık yüreklilikle ifade etmeliyim ki, onların birçoğu da bu isimleri hatırlarlar diye tahmin ediyorum.

Çünkü o zamanlar, doğru dürüst televizyon, bilgisayar ve cep telefonları yoktu.

“Ya ne vardı” diye soracak olursanız, gururla ve iftiharla vereceğim bir cevabım var: ‘Kardeşlik derecesinde arkadaşlık vardı.’ Hani şu, yıllar geçtikçe azalan ve son sıralara doğru düşen ARKADAŞLIK..

Öyle ki yukarıda adını zikrettiği arkadaşların birçoğu ile ilgili, onlarca köşe yazısı yazabileceğime lütfen inanınız.

Not: Bu akşam, KocaAli Bahçem düğün salonunda, canım arkadaşım, sevgili kardeşim Kemal sarıoğlu’nun oğlu ERDİ ile çok kıymetli Ayten ve Yusuf KARAR çiftinin güzel kızı SEVGİ’nin düğünleri var. Kendilerini tebrik ediyorum. Ayaklarına taş, yüreklerine toz değmesin.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA