27 Nisan 2018

Mustafa KAYA31 Aralık 2016 , Cumartesi

Mustafa KAYA

Resmi Daireler Kampüsü’nde kargo sıkıntısı yaşanıyor

Resmi Daireler Kampüsü’nde
kargo sıkıntısı yaşanıyor

Gazetemizin Whatsapp İletişim Hattı’na ulaşan okurumuz, Resmi Daireler Kampüsü ile ilgili bir ricasını bize iletti. Resmi Daireler Kampüsü’nde çalışan bir kamu personeli olduğunu belirten okurumuz, “Mustafa Bey iyi çalışmalar diliyorum. Ben, Resmi Daireler Kampüsünde görevli bir devlet memuruyum.
İşim gereği çoğu zaman daire dışındayım. Benim sıkıntım kargoların kampüs içine sokulmaması.
Mustafa bey, zaman zaman farklı yollardan ürün alıp, evde kimse olmadığı için adres olarak iş adresimi veriyorum. Çoğu arkadaşım da böyle yapıyor.
Fakat kargo araçları kampüs içine alınmayıp, kişiler telefonla dışarı çağırılıp ürün teslimi yapılıyor. Sebep güvenlik. Ben bu uygulamaya saygı duyuyorum. Her şey bizim de güvenliğimiz için. Enteresan olan kargosunu alanın içeri girerken hiçbir şekilde kontrol edilmemesi.
Madem kargo kontrol edilmiyorsa neden memur dışarı çağırılıyor? O anda yerinde olmayan ya da işi gereği dışarıda olan (benim gibi) kamu personelleri var. Çoğu zaman kargomuz bize ulaşmadan geri gidiyor, tabii ki bu durum mağduriyet yaşatıyor. Bu uygulama Resmi Daireler Kampüsü’nde var. Diğer resmi kurumlarda böyle bir uygulama yok.
Şimdi ben diyorum ki, Kargo araçlarındaki görevlilerin kimlik bilgileri ve araçları kontrol edilip içeriye öyle alınsa çok iyi olur.
Ürün sahibine görevli tarafından teslim edilse (ilgilisi yoksa herhangi bir arkadaşı ürünü teslim alabiliyor), gerekirse ürünler x ray cihazından geçirilse daha iyi olmaz mı ? Böylece herkes kendi işini yapmış olur ve ortada ne bir güvenlik zafiyeti ne de bir mağduriyet olur. Saygılarımla” diye yazmış. Evet okurumuzun ricası böyle. Yetkililere iletmiş olalım.
Modern Sanayide
su birikintisi

Gazetemizin Whatsapp İletişim Hattı’na yazan okurumuz, Modern Sanayi’de yağıştan dolayı oluşan su birikintisinden şikayetini dile getirdi.
Okurumuz, “Mustafa Bey burası Modern Sanayi’de bulunan Pınar Ahşap binasının önü. Maalesef her yağmurda burası göle dönüyor. Yetkililere bu sıkıntımızı iletmenizi istiyorum. Araçlar buradan geçerken çok büyük sıkıntı duyuyor” diye yazmış. Evet bu şikayeti ilgililere iletmiş olalım.

İstiklal Mahallesi’nde
çöp alanı temizlenmeli

Serdivan’dan Whatsapp İletişim Hattı’na ulaşan okurumuz, İstiklal Mahallesi’ndeki çöp yığınından şikayetini dile getirdi.
Okurumuz, “Mustafa Bey burası Ekrem Karaberberler altyapı tesislerinin hemen yan tarafı. Belediye buradaki kavak ağaçlarını kesti. Tretuvar taşlarını getirdi ama döşemedi.
Vatandaş da burada burasını adeta çöplüğe dönüştürdü. Evsel atıktan ambalaj atığına ve inşaat molozuna kadar ne ararsanız burada var. Vatandaş hiç kimseden çekinmeden çöpünü döküyor.
Belediyeye şikayette bulunmamıza rağmen hiçbir önlem alınmadı. Sizden istirhamım bizim sesimizi yetkililere duyurmanız” diye yazmış.
Evet buradan bölgeyle ilgili önlem alınması için Serdivan Belediyesi yetkililerine uyarıda bulunmuş olalım.

Güneşler’de iletken
çalışmaları sürüyor
SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü Güneşler Merkez Mahallesi Çağdaş Sokak’taki elektrik direkleriyle ilgili gelen şikayete açıklama yaptı.
İşte o açıklama:
Köşenizde yer verdiğiniz ve Sakarya Güneşler Merkez Mahallesi Çağdaş Sokak’taki elektrik direklerinin durumuna işaret eden içeriği dikkatle okuduk.
Bu bölge, yeni yapılan bir sitenin çevresinde yer almakta ve enerji altyapısı da yeni tesis edilmektedir. Yaptığımız kontroller sonucu bu sokakta yapılan aydınlatma tesis yapım işinde direk dikimi ve tel çekiminin tamamlandığı bilgisini sizinle paylaşmak isteriz.
Tel iletken irtibatı tamamlanma çalışmaları ise hızla devam etmektedir. Direklerden birinin ise deplase edilmesi gerektiği yapılan incelemede anlaşılmış olup, tesise ait çalışma ve tel iletken irtibatı da en kısa zamanda tamamlanacaktır.
Bu nedenden ötürü, aydınlatma şebekesi de bu yeni tesis edilen şebekeyle birlikte gerçekleştirilecek olup, toplam çalışma önümüzdeki hafta içinde tamamlanacaktır.
Bilginize sunar, konu hakkında kamuoyunun da bilgilendirilmesi için desteğinize teşekkür ederiz.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA