28 Mayıs 2018

Sezai MATUR8 Nisan 2017 , Cumartesi

Sezai MATUR

Şaban Dişli 16 Nisan’da ne kadar oy bekliyor?

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve bir grup partili önceki gün gazeteye ziyarete geldiler.
Gazetemizin yeni binası için hayırlı olsun dileğinde bulunan Şaban Dişli ile 16 Nisan referandum sürecini ve Sakarya’yı konuştuk.
Bir süredir Sakarya’da sabahın erken saatlerinden geç saatlere kadar referandum çalışmalarına katılan Dişli önceki seçimlerden farklı olarak sessiz bir kitle olduğunu söylüyor…
Yine de Sakarya’yla ilgili oy oranı beklentisinin yüzde 75’ler seviyesinde olduğunu söylüyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Mart mitingine yüzde 80 sözü alsa da bu rakama ulaşamayabileceklerini belirten Dişli “ Bizim için yüzde 75’ler iyi bir oran olacak” diyor…
Dişli’nin Türkiye sonucuyla beklentisi ise Başbakan’ın söylemleriyle örtüşüyor;
“Kaç olur bilmem ama yüzde 50 artı 1 oy bizim için yeterli”
15 Temmuz darbe girişimi sonrası insanların birbirlerine en fazla yakınlaşma ihtiyacı hissettiği bir dönemde, toplumu ayrıştıran referandumun aciliyeti olup olmadığını sorduğumda “ Bizim 15 yıllık iktidarımız döneminde sivil bir anayasa düşüncemiz hep oldu. Ancak bunu elde edecek çoğunluğumuz olmadı. Siyasi partilerle ortak girişimlerimiz de sonuçsuz kaldı. Bu dönemde böyle bir planımız yok. MHP Lideri Sayın Bahçeli böyle bir teklifle gelince sivil bir anayasa girişimi olarak bu anayasa değişikliği ortaya çıktı” şeklinde bir cevap veriyor.
Daha güçlü bir Türkiye için bu değişikliğe büyük önem verdiklerini belirten Milletvekili Dişli yeni sistemde illerin çok daha adil hizmet alabileceğini söylüyor.
Dişli Sakarya için de milletvekili arkadaşlarıyla, belediye başkanlarıyla, teşkilatlarla, STK’larla elbirliğiyle çalışmaya devam ettiklerini belirtirken “ Adalet Sarayı’nın yer sorunu çözüldü. En kısa zamanda ihale süreci başlayacak” diye belirtiyor.
Bin yataklı hastane için ise “ Sayın Bakanımız ‘büyük düşünelim bin 500 yatak için bir yer bulalım. İlk etapta bin yatak yapsak bile modüler sistemle bunu bin 500 yatak kapasiteye çıkartırız’ dedi. Şimdi zemini sağlam ve kolay ulaşılabilir bir yer tespiti yapılacak” diye bu konuya açıklık getiriyor.
16 Nisan’a 8 gün kaldı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin referandumla ilgili Sakarya tahmini bakalım tutacak mı?
….
Cami o dar alana sığmaz

Adapazarı Belediye Meclisi’nde yıkılacak İmam Hatip Lisesi’nin bulunduğu araziye cami, İmam Hatip Lisesi’nin de yan taraftaki askeri lojmanların yerine yapılacağı açıklanmış…
Evet o bölgeye ben aylardır bir cami öneriyorum.
Şehrin büyük bir camiye olan ihtiyacını dile getirirken yıkılacak Atatürk Stadı arazisinin bir bölümünün cami için kullanılması gerektiğini belirtiyorum…
Ancak TOKİ’ye devredilen bu arazide AVM ve rezidans yapımından vazgeçilmiyor…
Bu fikrime nedense AKP’li siyasetçilerden taraftar bulamadım…
Onlar şimdi askeri lojman arazisine İmam Hatip, İmam Hatip arazisine de cami yapmakla meşguller…
Oysa o dar alana Sakarya’nın ihtiyacı olan büyük cami sığmaz…
Otoparkıyla, parkıyla, eğitim alanlarıyla ferah ve modern bir görünümlü camiye ihtiyacı var Sakarya’nın…
Ancak  Atatürk Stadı arazisi Sakarya’ya çok görülüyor…
2 gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa’da yıkılan Atatürk Stadı yerinde oluşturulan Atatürk Parkı’nda halka hitap etti ve bu arazinin Bursa’ya hediye edildiğini söyledi.
Biz bu arazinin tümüyle park olmasını değil, bir bölümünün cami yapılmasını, bir bölümünün ise park olarak düzenlenmesini istiyoruz.
Derdimizi ise kimselere anlatamıyoruz…
………………

Kurt postu
Mevlânâ bir gün eve gelir, oğlunu üzgün görür. Sebebini sorar.
Oğlu: “Hiç” der.
Hz. Mevlânâ dışarı çıkar.
Kapıda asılı bir kurt postu vardır, onu alır üstüne giyer. Ellerini havaya doğru açıp ulamaya başlar.
Oğlu babasının bu haline bakıp güler.
Hz. Mevlânâ:
“Evladım, gördün mü?” der.
“Dünya dertleri de işte böyledir. Kurt, aslında korkutucu bir hayvandır. Ama sen o postun arkasında babanın olduğunu bildiğin için korkmadın ve güldün.
İşte bütün dertlerin arkasında da RABB’inin olduğunu bil ve O’na güven.” der…


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA