27 Nisan 2018

Opr. Dr. Bülent HAZER19 Haziran 2015 , Cuma

Opr. Dr. Bülent HAZER

Tamamlayıcı Tıp'ta Nöralterapi dönemi

Nöralterapi tamamlayıcı tıbbın en önemli, modern tıpla bütünleşen yöntemlerindendir. Nöralterapi, bozulmuş olan beden fonksiyonlarını, lokal anestezikler kullanılarak vejetatif sinir sisteminin [VSS]uyarılmasıyla bedenin düzenlenmesini[regülasyon]  ve bunun neticesinde de iyileşmeyi sağlayan bir tedavi yöntemidir.
Nöralterapi 1926 yılında Almanya’da  başlayarak gelişmiştir.
Vücudumuzun ahenkle bir bütün olarak çalışabilmesi vücudumuzu 500.000 km uzunluğuyla saran VSS yani sinir sisteminin sağlıklı çalışmasıyla mümkündür. Dışardan maruz kaldığımız hastalığa sebep olan toksinler, mikroplar, elektromanyetik gibi etkenler vücutta ilk olarak sinir sistemini ve bağ dokusunu etkiler. İşte bu yüzden bir hastalığın tedavisine sinir sistemi ve bağ dokusu düzenlenmesiyle başlanmalıdır.
Suların kesik olduğunu ve çöpçülerinde çöpleri toplamadığını düşünün biriken çöp yığınları evi yaşanmaz kılacaktır. bu tabloyu düzeltecek tek şey suların gelmesi ve çöplerin toplanmasıdır. Nöralterapi mantığının temelinde de bu vardır sinir sistemi düzenlenerek hasta bölgenin kanlanması artırılır ve yıkım ürünleri olan artıklar o bölgeden uzaklaştırılarak iyileşme süreci başlatılır
Bedenimizdeki bağ dokusuna hücresel alışverişin yapıldığı yer diyebiliriz. Bağ dokusu yüklenmesi artıkların yani çöplerin atılmaması alışverişi bozar hastalıklar tetiklenir.
Nöralterapide VSS’yi düzenlemek için lokal segmental, kas içi, damar içi enjeksiyonlar yapılır. Bağ dokusunu temizlemek içinde detoks ve şelasyon tedavisi uygulanır. Seri uygulamalarla beden regüle olmaya başlar buda iyileşmenin başlaması demektir.
Geçirilmiş operasyon izleri, kronik iltihaplar, çürük dişler vs. vücuda yük oluşturan parazit odaklardır ve bunlarında enjeksiyonla ortadan kaldırılması nöralterapi açısından şarttır.
Nöralterapi ile tedavi edilebilen hastalıklar şöyle sıralayabiliriz:
Migren ve baş ağrıları
Boyun, sırt ve bel ağrıları ve fıtıkları
Eklem ağrıları ve yaralanmaları[diz, kalça, dirsek vs]
Romatizmal hastalıklar[fibromiyalji, tendinit]
Alerjik hastalıklar
Bağırsak hastalıkları
Kronik tonsillit ve sünizit
Cilt hastalıkları[sedef, akne vs]
Akciğer hastalıkları[bronşit, astım vs]e


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA