22 Nisan 2018

Ömer EMECAN12 Kasım 2016 , Cumartesi

Ömer EMECAN

Yeni ABD Başkanı Trump Müslüman mı?

Giresunlular, Tepe- takla yerine Dingil- Tosmak derler. 

Bir de Giresunlular kızınca, tokat atmazmış.

Ya ne yaparmış?

Cırrang ettirirmiş.

Öyle kuvvetli bir tokatmış ki bu, alimallah, kimin yüzüne denk gelirse, gözünden çıttak çıkarmış.

Bu sıralar, bazı saçma tacirlerini görünce, aklıma geldi işte.

 “ABD Başkanı seçilen Donald Trump, Gizli Müslümanmış. O yüzden, onun seçilmesi, İslâm âlemi için çok hayırlı olmuş.”

Bunu dillendiren bazı bıngıldaklar, Barak Obama için de buna benzer şeyler söylemişlerdi: “Onun gerçek adı, Barak Hüseyin Obama’dır. Ve kendisi Müslümandır.”

Bu dingil- tosmak gidesilerin tamamına yakını, hangi mevzu olursa olsun, kurdukları İslami rabıtalarla, o konu hakkında daha çok söz söyleme hakkını kendilerinde görürler.

Ticaretin “T” sini bilmez, ülkeler arası ilişkilerde, karşılıklı menfaatlerin önemli olduğunu umursamaz, sadece DİN kavramının ve İslam Kardeşliğinin önemli olduğunu, temcit pilavı gibi geveleyip dururlar.

Neymiş efendim?

Barak Hüseyin Obama Müslümanmış.

Eee ne oldu bu zamana kadar. Orta doğudaki kan ve gözyaşı mı dindi?

Şimdi de Trump!

Hatırlarsınız, daha önceki seçimlerde Obama’nın karşısında aday olan Trump, Barak Obama’nın Müslüman olduğunu söyleyerek, onu Amerikan kamuoyu nezdinde küçük düşürmek gibi bir girişimde bulunduydu.

Tam da bu noktada bir soru geldi aklıma: Doğu ve güneyimizde ve onların devamında, onlarca Müslüman ve kardeş ülke var. 

Onlarla münasebetlerimiz nasıl ki, Müslüman zannettiğiniz Barak Obama’nın ya da Donald Trump’un Amerika’sı ile nasıl olacak? 

Kaldı ki, Trump Suriye’de Esad’ın başta kalmasından yana.

Ne olacak şimdi? Türkiye tam tersini istiyor.

Onu idrak edecek seviyeye gelmemiz için, daha otuz dokuz fırın ekmek yememiz gerekiyor.

Yukarıda bir yerde, RABITA diye bir kelime kullandık. Rabıta bağ demektir. Zincirin halkaları gibi düşünün. Birbiri ile ilgili ya da benzer şeyler arasında bağ kurulur. Geçenlerde Sakaryaspor Kulüp Başkanımıza ait olduğu ifade edilen bir öneri duydum: Sakaryaspor’un da yer aldığı Ligin adı: “Ömer Halisdemir ligi” olsunmuş. Belki de buna benzer bir teklifti. Bilindiği gibi, Ömer Halisdemir 15 Temmuz kalkışmasının sembol isimlerinden biri. Mesleği ne? Asker. Peki, Futbol Liglerinden biri ile alakası var mı? Herhangi bir futbol takımında oynamış ve hele- hele milli takıma filan mı yükselmiş? Yooo..

Gerek bu öneriyi ve gerekse Amerikan başkanlarının gizli Müslüman olduğunu iddia edenlerin, olayın tazeliği devam ederken ya da öyle arzu ettikleri için böylesine ifadeler kullandığını biliyorum. Ancak, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 5 daimi Üyesi: 1- ABD- 2- İngiltere 3- Fransa- 4- Rusya- 5- Çin… 

Peki, dünyanın en çok silah satan ülkeleri hangisi? 

Yine onlar: ABD- İngiltere- Fransa- Rusya ve Çin.

Bu bağları kurmadan olmuyor abilerim.

Herifler silah satacak silah… Hem de büyük bir ekseriyetle Müslüman ülkelere.

Ben bunları yazana kadar, ilk gördüğünüz yerde yüzüme güzel bir CIRRANG ettirip, beni tekel- tosmak göndermeyi düşünüyordunuz değil mi?

Bundan böyle, Obama ya da Trump için aynı şeyleri söylerseniz, gözünüzden ÇITTAK çıkarma işi de benim. 

Şaka- şaka. Bir dahaki seçimlere kadar atış serbest. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA