1 puana sevinelim

Sezona Konya deplasmanında 1-0’lık galibiyetle başlayan Sakaryaspor, şampiyonluk yarışının favorilerinden Eyüpspor karşısında hem skor hem de oyun olarak kimseyi tatmin etmedi.

Eyüpspor karşısında Sakaryaspor’un çok fazla eksiliğini gördük. Oyuncuların fizik gücünün yetersizliği, futbolcular arasındaki uyum sorunu, yavaş oyun… Kısacası henüz takım olamadığımız için Eyüpspor karşısında bir hayli zor dakikalar geçirdik.

Bu oyuna göre 1-1’lik skor Sakaryaspor adına sevindirici. Çünkü kazanmak için hiçbir şey yapmadık. Eyüpspor son 10 dakikayı bir kişi eksik oynamasına rağmen biz yine pozisyon üretemedik, rakibe üstünlük kuramadık. Rakip takım biraz becerikli olsa ligin ilk haftasında ki gibi sahadan farklı galibiyetle ayrılabilirlerdi.

Tek tek oyuncu eleştirmek belki şu süreçte doğru olmayabilir. Ancak geçen seneden takımda kalanlar Berk İsmail ve Canberk bu sezona kötü başladılar. Umarım ilerleyenler haftalarda toparlarlar. Aksi halde Ali ve Özkan formayı alır…

Sakaryaspor’un istenilen seviyeye gelmesi için en az 3-4 haftaya ihtiyacı var. Zaten bunu İsmail hocada her fırsatta dile getiriyor. Ancak bu süreci de en az puan kayıplarıyla atlatmamız gerekiyor.

Alternatifli ve kaliteli bir kadroya sahibiz. Ama bir an önce oyun kalitesinin yükseltilmesi gerekiyor.

YORUM EKLE