23 Eylül 2018

Eğitime 2 milyon TL katkı


Eğitime 2 milyon TL katkı

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, eğitim kurumlarına destek verdiklerini belirterek, Arsalarımızı okullarımıza veriyoruz. Sakarya'nın aydınlık yarınları için okullarımıza elimizden gelen desteği her zaman veririz.' dedi.

2 milyon TL katkı
Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime büyük destek. İlimizdeki okullara yaptıkları yardımlar konusunda açıklamalar yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, 2004 yılından bu yana okullara çeşitli konularda destek verdiklerini belirterek, bu maliyetin 2 milyon TL'yi aştığını söyledi. Sakarya'nın aydınlık yarınları için eğitime her zaman destek olduklarını ifade eden Başkan Duran, 'Mesela Cumhuriyet İlköğretim Okulu arsasını yeniden imara açıyoruz. Burada Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi kurulacak. Ayrıca eski garajlardaki 14 dönüm arsamızı burada yapılacak okul için bağışladık. Zehra Akkoç Lisesi'nin yapımına tam destek verdik. Okullarımız için merkezde 8 arsa tahsis ettik. 2004 yılından bu yana sadece yapı işlerinde 66 okula yardımlarda bulunduk.' dedi.

Meslek kursları açtık
Belediye olarak eğitim hizmetleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Aziz Duran, Meslek Edindirme ve SAMEK kurslarını açtıklarını söyledi. SAMEK'in bir okul gibi çalıştığını sözlerine ekleyen Başkan Duran, 'Sakarya'da yaşayan tüm gençlere, özellikle de, hiçbir meslek sahibi olmayan ya da maddi imkânsızlıklar nedeniyle kurslara veya meslek okullarına gidemeyen gençlerimize meslek edindirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüttüğümüz meslek edindirme kurslarımızda 1. ve 2. dönemi tamamladık. Şu an 3. dönem kurslarımız devam ediyor.' diye konuştu.

'Üzerimize düşeni yaptık'
SAMEK kurslarına da değinen Aziz Duran, 'Ayrıca çeşitli merkezlerde açtığımız Sakarya Meslek Edindirme Kursları (SAMEK) bir hayli ilgi görüyor. 2008 kayıt döneminde SAMEK kurslarına 7 bin kişi ön kayıt yaptırdı. Şu an 2 bin 700 kursiyer, 32 branşta kurslarımıza devam ediyor.' İfadesini kullandı. 2004 yılından bu yana toplam SAMEK'ten yararlanan kursiyerler sayısının 6 bin 400 kişi olduğunu vurgulayan Duran, 'Bu kurslar eğitime verdiğimiz önemin en önemli kanıtıdır' diye konuştu.
10 Ocak 2009 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI