22 Temmuz 2019

Bakan talimatıyla tabela değişti


Bakan talimatıyla tabela değişti

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in ,' Tekerleme gibi' diyerek talimat verdiği Adapazarı Anadolu Kız Meslek, Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi'nin tabelası değiştirildi.

Bakan talimatı
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, geçen ay Şen Piliç Endüstri Meslek Lisesinin temel atma törenine ve Adapazarı Kız Meslek Lisesi'nin açılış töreni için ilimize gelmişti. Adapazarı Kız Meslek Lisesi'nin açılışında konuşan Bakan Çelik, 'Bu nedir böyle, Adapazarı Anadolu Kız Meslek, Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi aynı tekerleme gibi. Bu tabela kirliliğinin önüne geçilmesi gerekir. Bununla ilgili talimatları hemen veriyorum.' demişti.

Tabela değişti
Aradan geçen zaman içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucunda Bakan talimatı yerine getirildi. Bakan'ın , 'Tabela kirliliği' dediği okul isimlerinin yazı olduğu tabelalarda ki yazılarda değişiklik yapıldığı gözlendi. Daha önceden Adapazarı Anadolu Kız Meslek, Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi diye yazılı olan tabela üzerinde boyamalar yapılarak sadece ' Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi' yazısının bırakıldığı gözlendi.
3 Şubat 2009 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI