Daha stresli maçlar oynanacak yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Daha stresli maçlar oynanacak14 Aralık 2017, Perşembe

Sakaryaspor, Silivrispor’a öyle bir maç oynadı ki şehirde yankıları hala devam ediyor. Benim üzüntümse Silivri karşılaşması değil de yarışta olan rakiplerden biriyle kritikleri konuşulmalıydı.

Sporun cilvelerinden görüntüler izledik. Nasıl olsa yeneriz diye düşünülen hataları izledik. Sporda gevşemeye asla yer yoktur. Takımımızda karşısında direnç gösteren rakibi karşısında kaçırdığı iki puana üzülmelidir.

Öyle olmuş böyle olmuşlarla karşılaşmanın kritiği yapılmamalı. Takımımızın oynadığı oyunu beğenen var mı bilemem? Ama kaçan iki puanın yanında gelecek cezalarda canımızı acıtabilir.

Böyle rakip karşısında tansiyonu yükseltmekte büyük takımlara yakışmaz. Oyunun ilk yarısında rakip teslim alınmalıydı. Yenilen ikinci gol ve penaltı konuşuluyor. Daha stresli geçecek maçlara asla böyle hazırlanılmamalı.

Savunma zaafları, orta alan oyuncularının rakip sahaya gitmekte zorlanmaları ve geri paslı oyun Sakaryaspor’un zamanını çalmasına neden oldu. Spor üç neticeli oyundur ama işin kısacası şudur. Silivrispor maçı her türlü avantajları elinde olan takımımız tarafından kazanılmalıydı.

Taraftar stada akıyor. Liglerde böyle seyirci toplayan takım az. Yeni stat tam bir üzüntü. Basın tribününde sığınacak yer bulmada zorlandık. Yazıklar olsun. Bir iş bu kadar insanları üzecek şekilde yapılır mı? Telafisi nasıl olacak bilemem. Sakaryaspor’u sevenler Silivri maçı sonrası stadı üzülerek terk ettiler. Ama spor bir oyundur. Artık önümüzde Bandırmaspor maçı var. O maça odaklanmamız gerekiyor.