22 Temmuz 2019

Yanık Ailesi yardım bekliyor


Yanık Ailesi yardım bekliyor

Yanık Ailesi, akdeniz anemisi (talasemi) hastalığına yakalanan üç çocuğu için yardım bekliyor.

Akraba evliliği
Korucuk Mahallesinde yaşayan Yanık ailesinin çocukları Murat (20), Sezer (13) ve Damla Yanık (11), akdeniz anemisi hastalığının pençesinde yaşam savaşı veriyorlar. Akraba evliliği yapan Mustafa Yanık (48) ile Maviye Yanık (37), İstanbul'da bir gecekonduda yaşamaya başladı. Yanık çiftinin dünyaya gelen Murat, Sezer ve Damla isimli çocuklarının akdeniz anemisi olduğu zamanla ortaya çıktı. Baba Mustafa Yanık da geçirdiği bir kaza sonrası önce sakat kaldı ardından kalp ameliyatı oldu. Ameliyat olduktan sonra baba Mustafa Yanık çalışamaz oldu. Evlerde temizlik yaparak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan eşi Maviye Yanık da yakalandığı şeker hastalığından dolayı yürüyemeze duruma geldi.
Tedavi olamıyorlar
Hastalık nedeniyle çocukları Murat askere gidemezken, diğer kardeşler Sezer ve Damla'nın da vücutlarında yaralardan geçilmiyor. Karın ağrısı, mide bulantısı, kusma gibi sık sık şikayetleri olan çocuklar parasızlıktan dolayı tedavi olamıyor. Ailenin tüm yükünü biraz daha sağlıklı olan ilköğretim öğrencisi Damla çekiyor. Geçinmez duruma geldiklerini ifade eden Maviye Yanık, yetkililerden ve başbakandan yardım isterken, 'Biz böyle yaşamaktan bıktık. Ben şeker hastasıyım. Ayaklarım şişiyor. Kanama oluyor. Yürüyemiyorum, çalışamıyorum. Çocuklarım çok hasta sürekli rahatsızlanıyor. Onların tedavilerini yaptıramıyoruz. Eski bir evde yaşıyoruz. Onlara güzel bir gelecek sağlamak istiyorum. Başımızı sokacak bir ev ve karnımızı doyurmak istiyoruz.'
16 Şubat 2009 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI