Kendi düşen ağlamaz yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Kendi düşen ağlamaz19 Aralık 2017, Salı

Kendi kendinin sonunu hazırlayıp sonra hayıflanmaya gerek yok. Bandırma maçının değerlendirilecek bir tarafı hiç ama hiç yok. Yanlış kadro tercihi, yanlış oyun sistemi,... Kısacası sahada neresinden tutarsan tut yanlışlar zinciri ile sarılı olan bir Sakaryaspor vardı.

Bandırma maçı sezon başı yapılan hataların bir ürünü. Yani şöyle ifade edecek olursak sezon başından beri Sakaryaspor'un altına döşenen dinamitlerin patlama sesi ve ortaya çıkan bir enkazıdır.

Geçen sezon müthiş bir performans ile yükseldiğimiz 2.Lig'de karşımıza çıkan her rakibin tek düşüncesi kapanmak ve gol bulursak yatmaktı. Sakarya deplasmanından puan alan göbek atma düşüncesi içindeydi ve bu düşünce ile karşımıza çıktılar. İlk 7 hafta deplasmanlarda oynamamıza rağmen durum böyleydi.

Sakaryaspor'un asıl sorunu aslında bakarsanız bu bile değildi. Asıl sorun kadro mühendisliği yapamayan ekiplere sahip olmasıdır. Başkan İsmail Gürses ve yönetimi Engin Korukır hocanın imza töreninde bizzat başkan tarafından anahtarlar hocada tek yetkili hoca mesajı vermişti.

Aynı yönetim bu söylemi eyleme dönüştürüp Osman Özdemir'in planlaması ile hayata geçirmiş olsaydı biz şuan bu karamsar tabloyu hem oyun anlamında hem de maddi anlamda konuşmuyorduk. Sebep çok açık yapılan plansız transferler ve bu transferlerin gönül işi olarak yapılması.

Saçma sapan bir şekilde kan değişikliği bahanesi ile yapılan hoca değişikliğinin ters etki yapması ise bir trajikomik bir durum.

12.Hafta'nın sonunda 5.sırada 20 puanla liderin 4 puan gerisinde sona eren Osman Özdemir döneminde içerde oynamamız gereken maçları dışarı da oynamamıza rağmen iyi bir puan ortalaması tutturulmuştu.

Kan değişikliği lazım dendi ve yollar ayrıldı. Artıları eksileri ile ancak artıları ağır basarak veda ettik.

Ardından yakından tanıdığımız Engin Korukır dönemi başladı. İlk yarının sonu olan 17.haftada bakıyoruz ki 5.sıramızı korumuşuz üzerine 10 puan daha koymuşuz ama liderin 6 puan da gerisine düşmüşüz. Oyun olarak mı ben hiç bu kadar aciz bir Sakaryaspor izlemedim. Tuncay Şanlı dönemindeki Ankara Adliye maçından sonra!

Bakalım devre arası bizden neler götürecek bize neler getirecek. Sis bulutunu dağıtıp önümüzü görebilecek miyiz? Yoksa kışın ortasında bir kar kütlesinin altında mı kalacağız? Bekleyelim beklemesine ama sonu mutlu bitsin.