Transfer için doğru karar yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Transfer için doğru karar21 Aralık 2017, Perşembe

Sakaryaspor Yönetimi, ikinci yarı planlamasında değişikliler yaparak zorunlu kararlar aldı. Bunlardan en önemlisi devre arasında takıma transfer yapılmayacak olması…

Sezon başında yüksek maliyetli transferlere imza atan ve yanlış bir transfer politikası izleyen yönetime bu kez dışarıdan müdahale edildi.

Dışarıdan müdahale edildi çünkü Bandırma maçı sonrasında Başkan İsmail Gürses transfer sinyali verirken Teknik Direktör Engin Korukır’da takıma istediği üç oyuncuyu belirlemişti. Ancak Salı günü yapılan toplantıların ardından yönetim birden “Transfer yapmıyoruz” açıklaması yaptı.

Sakaryaspor’a transfer gerekiyor mu? Evet gerekiyor… Ancak önceki akşam zorunlu da olsa doğru bir karar alındı.

Transferden önce yönetimin maddi sorunları aşması gerekiyordu. Ve bunun içinde ilk hamle yapıldı. Şimdi iş bu paraların futbolculara ödenmesine geldi. İlk yarıdan takıma olan borç 2 Milyon 644 bin TL olarak açıklandı. İkinci yarı içinde yaklaşık 5 Milyon TL gerekiyor. Bu ciddi bir rakam. Yönetimin sezon başından bu yana yaptıklarına bakılırsa bu paraların bir kalemde ödenmesi çok ama çok zor.

Sezon başında takımda para alanlar oldu. Ancak yönetim tarafından adaletli bir şekilde bu ödemelerin yapılmaması Sakaryaspor’da büyük sorunlara yol açtı.

Erçağ Evirgen ile yollar ayrıldı. İki üç futbolcunun daha gönderilerek kadro şişkinliğinin ve biraz olsun takım maliyetinin düşürülmesi planlıyor. Takımdan gidecekler birkaç güne kadar netlik kazanır.

Bu takımın şampiyonluğu yönetimden geçiyor demiştim. Sözümün arkasındayım. Yönetimin devre arasında bu krizi nasıl yöneteceğini merak ediyorum. Takım içinde maddi ve manevi açıdan huzur ortamı yeniden yakalanırsa ikinci yarıya sorunsuz başlamış oluruz. Aksi halde işimiz bir hayli zor…