Artık gerekeni yapın! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Artık gerekeni yapın!21 Aralık 2017, Perşembe

Sakaryaspor’da devre arasında yaşanan hareket normal sezonun üstüne çıktı. Öyle ki biz bile bu hıza yetişemez olduk. Son olarak TFF’ya başvuru yapan Beykan dosyasını geri çekti. Bu hareket hem takıma yarar hem de kulübün geleceği için önemliydi.

Sezon başında yapılan transferlerle lig öncesinde ilk şampiyonluğunu bu kulvarda elde eden! Yönetim 17 haftalık dönemde maddi sorunlara bir türlü çözüm bulamadı. Yeni stadın isim hakkı başta olmak üzere, şehirden gelecek desteklerle hesaplanan mali bütçe hayal olarak kalarak gerçeğe dönüşmeyince yapılan pahalı transferlerin ücretlerini ödemekte de imkansız oldu.

Sakaryaspor ilk yarıda son iki maç dışında takım içindeki eski-yeni kavgaları, maddi sorunlar, gereksiz kadro şişkinliği, oynamayan oyuncuların küskünlüğü gibi bir çok sıkıntıya rağmen kötü bir performansta sergilemedi. Bu kadar takım olmaktan uzak bir ekibin ligde ilk yarıyı Play-Off grubu içerisinde bitirmesinin tek nedeni de Sakaryaspor formasının isminin ağırlığından başka bir değil.

Ligin ardından beklenen yönetim-teknik heyet görüşmesi de yapıldı. Görüşmeden çıkan ilk hamle Erçağ’a ve takım kaptanlarına kesildi. Böylece sezon başından bu yana bazı kesimlerin Erçağ’ın gönderilmesi konusunda ki isteği de gerçekleşmiş oldu. Tabii Erçağ da bu duruma yaptıkları ve yapmadıklarıyla çanak tuttu! Ramazan Sal-Zafer arasında yaşanan kaptanlık çekişmesi de böylece yönetimin bu hamlesiyle ortadan kalkmış oldu.

Yönetim, toplantı sonunda futbolculara olan borcu açıkladı. Açıklanan miktar Sakaryaspor gibi bir camianın ödemeyeceği bir tutar değil. Ancak yönetimin ödemeyle ilgili bir planının olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir planı olsa zaten bu duruma gelinmezdi. Verilen sözlerin tutulmadığıyla ilgili uzun süredir yönetim şikayetçi ancak kendisi de şehir gibi takıma verdiği sözlerin hiç birini tutmadı! Verilen sözlerin tutulmaması bu şehirde ilk kez olan bir şey değil. Buna şaşırmamak lazım. Bence bizim şehirde verilen sözler tutuluyorsa aslında o zaman şaşırmak gerekiyor!

Sakaryaspor’da bundan sonra izlenecek yol önemli. Transfer yapılmayacak kararı ilk etap için doğru bir karar. Bu kararı uygulamak da önemli. Umarım Sakaryaspor en az hasarla ligin ikinci yarısında sahaya çıkıyor. Çünkü bu şehir sıkıntı ve üzüntü konusunda çok tecrübeli. Geçen yıl ağızlara çalınan şampiyonluk balı, bu sezon sonunda yeniden hüsrana dönüşmemeli.

Gidecek-kalacak konusuna gelince kadro şişkinliği ve mali bütçeye bakıldığında bazı isimlerin takımdan ayrılması şart. Erçağ ile başlayan bu furya Coşkun, Murat Akın, Burak Taşdemir ile süreceğe benziyor. İki kaptandan Zafer ile Ramazan Sal’dan bir tanesinin de ayrılması gündemde. Antalya kampına kadar bir çok şey belirlenecek. Önemli olan Sakaryaspor’un yaşanan bu fırtınadan en az şekilde çıkararak sezon sonunda gemiyi limana ulaştırması. Bunu başarabilecek mi? Yaşayıp göreceğiz.