Bu caddenin sorunlarıyla kim ilgilenecek? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Bu caddenin sorunlarıyla kim ilgilenecek?12 Ocak 2018, Cuma

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir okurumuz, Şehit Yaşar Güller Caddesi’nde yaşanan trafik sıkıntısını dile getirmiş.
Okurumuz, “Her gece işten eve giderken Şehit Yaşar Güller Caddesi’ni kullanıyorum. Her gece Patates Halinden Hisar Sokak’a geçmek için en az 3 ışık bekliyoruz.
Çok uzun araç kuyrukları oluyor. Kuyrukların birinci nedeni yol kenarlarına ve kaldırıma park eden araçlar.
Siz daha önce gündeme taşıdınız ama bu cadde ne yayalar ne de araçlar için cazip. Yayalar araçlardan ötürü kaldırımda yürüyemiyor, araçlar da yol kenarlarına park eden araçların yolu daraltması nedeniyle sıkıntı yaşıyorlar.
Geçen Salı akşamı caddeden geçerken dikkatimi çekti. Işıklarda beklerken bir Hacıoğlu minibüsü aradan kuyruğu geçerek kaynak yapmaya kalktı. Karşı taraftan gelen belediye otobüsü ve araçların yol vermemesi nedeniyle de yolun ortasında kaldı.
Yoldaki araçlar bu minibüs şoförüne haklı bir tepki verdiler ve herkes beklerken geçiş imkanı tanımadılar.
Yolda biz de beklerken minibüs şoförü sinirlendi ve sürekli korna öttürmeye başladı.
Manzarayı sizin de görmenizi isterdim. Bu şehirde minibüs şoförlerinin ve taksi dolmuşların yaptıklarına karşı halkın daha fazla hassasiyet göstermesini arzu ediyoruz” dedi.
Evet okurumuzun anlattıkları böyle. Yetkililere iletmiş olalım.+++++++

Mahallesine çay bahçesi istiyor

Karaman Mahalle Muhtarı İsmail Çalık, mahallesine çay bahçesi isteğini sosyal medya hesabı üzerinden Vali İrfan Balkanlıoğlu’na iletmiş. Çalık mikro blog sitesi Twitter üzerinden Vali Balkanlıoğlu’nun direkt mesaj kutusunun kapalı olduğunu belirterek, “Selamün aleyküm sayın Valim. Sizin mesaj ayarlarınızda takip etmedikleriniz mesaj atamadığı için yorum kısmından yazıyorum. Sayın Valim Aile Çay Bahçesi konusunda tek çare sizsiniz. Halkımız da, ‘Eğer Valimiz sahip çıkarsa olur’ diye ifade ediyorlar. Saygılar Valim” diye yazmış.
Bu konuyla ilgili gelişme olursa yine bu köşeden yayınlarız.