11 maçta 20 puan alan hoca gönderilir mi?

Sakaryaspor Yönetimi, Bodrumspor maçının ardından radikal bir karar alarak Suat Kaya ile yolları ayırdı.

Suat Kaya’nın gönderilmesinin ardından sosyal medyada bu kararı doğru bulanlar da oldu eleştirenlerde oldu. Ancak kararın yanlış olduğunu savunanların sayısı bir hayli fazlaydı.

Kararı yanlış bulanlar “11 maçta 20 puan alan hoca gönderilir mi?” diyor.

Suat hocanın Sakaryaspor karnesine baktığımızda skorsal açıdan başarısız diyemeyiz. Ancak Suat Kaya komutasındaki Sakaryaspor bu ligde şampiyonluk hedefine ulaşabilecek bir futbol oynamıyordu. Son beş maçta alınan dört galibiyet kimseyi kandırmasın. Eyüp, Niğde ve Karabük maçlarında şans yanımızdaydı. Van ve Sivas maçlarında biraz iyi futbol vardı.

Dolayısıyla bir takımın futbolu haftalardır ileriye gitmiyorsa teknik heyet kısmında yaşanan sorunların çözülmesi gerekiyordu. Suat Kaya’nın gönderilmesinde ki tek neden bu değildi. Sakaryaspor’da özellikle son dönemde sıkça yaşanan büyük sorun var. Futbolcu ile teknik direktör ilişkisi. Bir takımda herkes herkesi sevecek diye bir şey yok! Fakat Suat hoca ile futbolcular arasında büyük sorunların yaşandığı konuşuluyordu. Bunu yöneticisi de konuşuyordu, taraftarda…

Sakaryaspor’da yönetimin acilen bu konuya çözüm bulması gerekiyor. Futbolcuya dayalı bir kulüp olamaz. Futbolcu sahada işini yapacak. O hocayı istemiyoruz, bu yönetimi istemiyoruz deme lüksü olmamalı hiçbir futbolcunun! Bu olayı geçen sezonda yaşadı cumhur Genç ve ekibi… İsmail Ertekin’in nasıl gittiğini herkes iyi biliyor!

Yönetim teknik heyet konusunda doğru bir karar aldı. Asıl iş bundan sonra… Yönetimin yeni hoca konusunda nokta transferi yapması şart! 

Sakaryaspor’un başına bu ligi iyi bilen, Sakaryaspor camiasının ağırlığını bilen, duruşuyla, ismiyle takım içindeki otoriteyi sağlayabilecek, şehirdeki baskıyı kaldırabilecek tecrübeye ve futbol bilgisine sahip bir teknik direktörün takımın başına getirilmesi gerekiyor. Hoca konusunda bir kez daha hata yapma lüksümüz kalmadı.

Eksik operasyon

Gelelim 6 futbolcunun gönderilmesine… Kimi şans bulamadığı için kimi performansı beğenilmediği için gönderildi. Ancak yönetim bu operasyonu eksik yaptı. Kadro dışı konusunda biraz daha adaletli olunabilirdi. Performans a göre oyuncu gönderildiğine göre bu takımdan en az 4 futbolcuya daha teşekkür edilmeliydi. Kim mi bunlar? Umut Sözen, Zeki Korkmaz, Okan Baydemir… Bu futbolcular neden bu operasyona dahil edilmedi?

YORUM EKLE
YORUMLAR
la edri
la edri - 8 ay Önce

Baskana yalakalik yapmayan hoca gider
TFF nin tūm liglerinde kural budur