19 Ağustos 2018

Yazarlık kursuna yoğun ilgi


Yazarlık kursuna yoğun ilgi

SEDER, kalemini güçlendirerek yazı yazmak isteyenler için yazarlık kursu düzenledi. Toplam 6 hafta sürecek olan yazarlık kursuna beklenenden fazla başvuru oldu.

Kurslar başlıyor
Yazarlık kursunda Sızıntı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Arif Sarsılmaz, Fatih Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Hüseyin Özcan, Dr. Mehmet Doğan, Kaynak Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Dr. Reşit Haylamaz, hikâye yazarı Recep Şükrü Güngör ve şair Kadir Erdal tarafından dersler verilecek.

İlk ders yapıldı
Sakarya Eğitim Derneği (SEDER) konferans salonunda yapılan tanıtım programında yazarlık kursunun amaçları ve işleyişi hakkında bilgi veren kurs koordinatörü Kadir Erdal, öğretmen, mühendis, iş adamı, yönetici ve üniversite öğrencilerinden oluşan geniş bir yelpazenin yazarlık kursuna kayıt yaptırdığını söyledi. Tanıtım programının ardından yazarlık kursunun ilk dersini Prof. Dr. Arif Sarsılmaz verdi. Sarsılmaz, yazı yazma işinin sadece edebiyatçılara bırakılmaması gerektiğini, doktor, mühendis, iktisatçı, eğitimci, öğrenci, hatta işçi ve esnafın dahi yazı yazması gerektiğini vurguladı.

Üslup ve metot
Ancak yazma eğitimi almanın her şey olmadığını, yetenekle birleştirilen yazma eyleminin sürekli olması ve sabır gösterilmesi gerektiğini söyleyen Sarsılmaz, 'Yazar, fildişi kulelerden nutuk çeken değil, okuyucunun dünyasına ayna tutan ve herkesin anlayabileceği, fakat basit olmayan zengin bir dil ve üslupla kalemini oynatan kişidir.' dedi. 'Yazmak, entelektüel birikimi artırır.' diyen Sarsılmaz, beslenme kaynaklarını iyi kullanan yazarların kendilerini geliştirdiklerini örnekler vererek anlattı. Sarsılmaz, ayrıca fen bilimlerini anlatırken, bunu basite indirerek herkesin anlayabileceği üslup ve metot hakkında da bilgi verdi.
3 Mart 2009 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI