BATUGOL YAŞIYOR yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

BATUGOL YAŞIYOR17 Mayıs 2018, Perşembe

Sezon başı transfer döneminin son gününde transferi gerçekleşen ve camiada transferi olay olan olay adam Batuhan Karadeniz umutların tükendiği bir dönemde sahne aldı ve bekleneni verdi bizlere.

Sezon başından beri yapılan hataları zaman zaman dile getirdik. Sezon sonu sonuç ne olursa olsun getirmeye de devam edeceğiz. Ancak bu son düzlükte takımımız ve camiamızın moralleri bozulmasın diye şimdilik sünger çektik ve play off maçlarına odaklandık.

Sakarya'da avantajını kaybettiğimiz maçı normal sezonda yenemediğimiz Bandırmaspor'a karşı deplasmanda oynamak çok zor olacaktı.

Kanaatimce öyle de oldu. Beklenen gibi 88’nci dakikada Batugol sahneye çıkana kadar hepimiz oynanan futbol ile turu zor görüyorduk. Orta alanda dik duramayan bir defansta amatörce hatalar yapan Sakaryaspor kanatlardan orta yaptıkça boşa vuran bir ileri uç ile bekleneni veremedi. Batuhan oyuna girdi ve belki de sezonda oynamadığı en etkili oyununu oynadı ve turu aldı.

Engin Hoca maç içinde belki de en cesur değişikliklerini yaptı bu güne kadar. Sonuca ne olursa olsun ulaştık. Çok şükür. Ancak geçtiğimiz senelerden bu ligde play-off tecrübeleri yaşamış Gümüşhane'ye karşı 2 kritik müsabaka oynayacağız. Onları da sezon içinde yenemedik ama bu maçların havası bir başka tabi. İnanıyorum ki bu şehrin çocukları beklediği şampiyonluğu Çark Caddesi’nde kutlayacaktır. İlk 5'e giremez diye küçümsediğimiz Gümüşhane'yi yiyelim akabinde yüksek ihtimal gözüken Afyon ile geçen senenin rövanşını alalım.

Not: Genel Kurul kararı alındı. Yönetimimiz tarafından 1.lig'e çıksak da çıkmasak da mali açıdan ayakları yere basan bir yönetim ile devam edilmeli. İnanıyorum ki şampiyonlukla bu şehrin markasına uzak duran şehrin ileri gelenleri (!) artık bu takıma sahip çıkacaktır.