19 Eylül 2018

İşsizlere müjde


İşsizlere müjde

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), gençlere 'İstihdam Hedefli Dış Mekan Süs Bitkisi Yetiştiriciliği Eğitimi'ne katılarak meslek sahibi olma konusunda çağrıda bulundu.
SATSO, 'İstihdam Hedefli Dış Mekan Süs Bitkisi Yetiştiriciliği Eğitimi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. SATSO'nun açıklamasında, 'Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu arasında imzalanan; Türkiye'deki kadın ve genç erkek işsizlerin istihdam edilebilirliğini ve işgücü piyasasına katılımını artırmak amacıyla Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve İŞKUR tarafından yönetilen ve izlenen 'Aktif İstihdam Tedbirleri Hibe Planı' kapsamında, yürütücülüğünü Pamukova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin yaptığı ve uygulama yeri olarak Pamukova ilçesinin Cihadiye Köyü'nün seçildiği, proje ortakları arasında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın da yer aldığı 'İstihdam Hedefli Dış Mekan Süs Bitkisi Yetiştiriciliği Eğitimi' adlı proje Avrupa Birliği'nden hibe desteği almaya hak kazanmış olup taraflar arasında projenin kabul ve uygulanma protokolü Şubat 2009'da imzalandı' denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: '30 yaş ve altı bayanlar ile 24 yaş ve altı erkelerin istihdamına yönelik, ilimizin gelişimi ve markalaşması açısından sonuçlarının oldukça önemli olacağını düşündüğümüz 'İstihdam Hedefli Dış Mekan Süs Bitkisi Yetiştiriciliği Eğitimi' projesi kapsamında 240 kişi eğitim alacaktır. Söz konusu projenin süresi 11 ay olup 18-30 yaş arası kadın işsizler ile 18-24 yaş arası genç erkek işsizlerin meslek sahibi yapılarak sektörde istihdam edilmeleri amaçlanmaktadır. Eğitim programı 56 gün süreli olup eğitimler Pamukova ilçesi Cihadiye köyündeki eğitim tesislerinde verilecektir.
12 Mart 2009 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI