Balık baştan kokar! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Balık baştan kokar!30 Mayıs 2018, Çarşamba

Sakaryaspor hayal kırıklıklarıyla dolu sezonun finalini Mersin’de bu yıla yakışır şekilde yaptı! Yönetim-futbolcu çatışmasının tavan yaptığı, paranın futbolun önüne geçtiği, yönetimin birlik olamadığı, verilen sözlerin ise havada kaldığı bir yılda da finale kadar çıkmamız bile büyük başarıydı! Böyle yönetilemeyen kulübünde şampiyon olması mucize olurdu!

Sakaryaspor, rakiplerinden çok kendi içerisinde mücadele ettiği bir sezonu koca bir şehri ağlatarak tamamladı. Sezon başında yönetimin uyguladığı yanlış transfer politikası, kadroya akla gelen her ismin alınması! Bu isimlere olmayan paraların teklif edilmesi! Ardından da bu paraların ödenmemesi! önce kendilerinin parçalanmasını ardından ise takımın paramparça olmasını sağladı! Başkan İsmail Gürses’in bu yıl takıma verdiği zarar, rakiplerin bize verdiğinden çok daha fazla oldu. O nedenle başarısızlığın ilk sırasını almayı da kendi performansıyla fazlasıyla hak etti! Bu sezon başında ‘2.Lig’e bir bakıp çıkacağız’ sözünü kullanan Başkan Gürses, son basamakta tepetaklak olarak en başa geri döndü!

Yönetim şehre birlik beraberlik nidaları atarken, kendilerinin birbirlerini yiyerek parçalanması! Sezona başlarken verilen yönetim fotoğrafından şuanda eser kalmaması bu takımın finale kadar çıkmasının bile başarı olduğun gerçeğini de gösteriyor!

Yönetimin başarısızlıkta çağ atladığı sezonda! futbolcularda onlardan aşağı kalır tavır sergilemedi. Gruptan direkt olarak bir üst lige çıkabilecek bir kadromuz olmasına rağmen deplasmanlarda alınan başarısızlıklar ve ligin boyu kısaldıkça ortaya çıkan ve sonumuzu getiren para krizleri takımı Play-Off’a götürdü!

Play-Off’larda sezon içinde yenemediğimiz Bandırma ve Gümüşhane engellerini aşarken şehrin her şey süt liman gibi gözükmeye başladığını sandığı anda Gümüşhane maçı dönüşü futbolcular bombayı patlattı! Ligdeki Bandırma karşılaşmasının son idmanına çıkmayarak yönetime krizin mesajını veren futbolcular, Gümüşhane dönüşü ise yayınladıkları videoyla yönetimin ipini çekti! Yayınladıkları öyle bir video oldu ki Türkiye bizden bahsetti!  Futbolcuların video da tepkileri kişilerin ötesinde büyük bir kurum olan Sakaryaspor’u küçük düşürdü. Video da birbirleriyle öyle güzel ahenk yakalayarak müthiş bir performans sergileyen futbolcular, bir sezon boyunca birbirleriyle sahada bu ahengi yakalamadı! Paranın, başarıdan ve bir şehrin mutluluğundan öne geçtiğini görünce de yeni sezon sil baştan yönetim başta olmak üzere bir temizliğin şart olduğu da ortaya çıktı.

Bu sezonun tek kazananı son maçta yıkılmasına rağmen taraftar oldu. Süper Lig’de bir çok kulüpten bile pahalı bilet fiyatlarına rağmen 2.Lig sınırının fazlasında tribünlerde yerini alan, afaki fiyatlara rağmen ürünleri alarak takımına destek veren, deplasman tanımayan, yönetimin devre dışı kaldığı dönemde takımı yalnız bırakmayan! Bu durum kulüp açısından çok hoş gözükmese de bunda taraftardan çok olayı o duruma getiren yöneticilerin suçu var!  Ama her şeye rağmen şu bir gerçek ki Sakaryaspor taraftarı üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Onlara layık olamayan, sevgilerine aldırış etmeyen ve bir şehri üzen kim varsa Sakaryaspor tarihinde yerlerini en güzel şekilde alacaklardır.