Darısı Sakaryaspor’un başına yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Darısı Sakaryaspor’un başına5 Haziran 2018, Salı

Türk futbolu Pazar günü tarihi bir kongreye tanıklık etti. Fenerbahçe Kulübü 20 bin üyenin katılımıyla yeni başkanını seçti. Tam anlamıyla demokrasi şöleninin yaşandığı kongrede taraftarın dediği oldu.

Bu kongre tüm kulüplere örnek olmalı. İnşallah Sakaryaspor’da da bu yapılanmanın temelleri en kısa sürede atılır.

Sakaryaspor camiasında da son dönemde kulübün halka açılması daha yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Sakaryaspor’un daha iyi yönetilmesi için artık bu düzenin benimsenmesi gerekiyor.

Dünyanın neresinde olursa olsun futbol kulüplerinin tek sahibi taraftardır. Taraftarı yok sayamazsanız.

Sakaryaspor’un kongrelerine baktığımızda yıllardır 30-40 kişinin isteğiyle yönetimler belirleniyor. Kimse kimseye hesap soramıyor. Şeffaflık yok, ciddiyet yok! Sakaryaspor’un borcu bilinmiyor. Kime ne kadar harcandığı saklanıyor.

Sakaryaspor bu şehrin tek markası ve en büyük sosyal gücü! Dolayısıyla Sakaryaspor’un geleceği taraftarı tarafından belirlenmelidir. 100 kişinin kongreye katılıp, 30 kişinin el kaldırmasıyla seçilen yönetimler yüzünden Sakaryaspor bir adım ileriye gidemiyor. Ve bu sistemde bu mantıkta yerimizde saymaya devam edeceğiz!

Sakaryaspor sevdalılarına üyelik yolu açılmalıdır. Sakaryaspor’un kongreleri 5 bin kişiyle 10 bin kişiyle yapılsa kime ne zararı olacak!

İşte örnek ortada! Yapan yapıyor. Fenerbahçe yaptı. Bir neden yapmayalım! “Büyük camia” lafı sözde kalmasın. Sakaryaspor’la taraftarın arasına engel koymayın. Korkmayın taraftardan… Korkmayın eleştirilmekten… Korkmayın hesap vermekten… Korkmayın demokrasiden!