19 Temmuz 2019

'Tarım geliri artmalı'


'Tarım geliri artmalı'

Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, tarımsal alanda yaşanan gelir kaybının piyasadaki alım gücünü azatlığını belirterek, 'Bu sıkıntıyı ancak tarıma daha fazla önem verirsek atlatırız.' dedi.

Tarımsal gelir
Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, yerel seçimlerinde sona ermesinin ardından tarım sektörünün sorunların çözümünü için beklediğini belirterek, 'Tarım sektörü ve çiftçilerimizin de önemli sorunları bulunmaktadır. Krizin etkisiyle bu sorunlar ağırlaşmaktadır.' dedi. Tarımın ülkemiz için ekonomik ve sosyal açıdan önemli bir sektör olduğunu vurgulayan Şenoğlu, 'Tarımı ihmal edemeyiz. Tarım sektörünü ihmal edersek, bu krizi kolay atlatamayız. Krizden kaynaklanan sıkıntıları daha kolay atlatabilmek için de tarımın sorunlarına daha fazla ilgi göstermemiz gerekmektedir.' diye konuştu.

Çiftçide para yok!
Market ve pazar fiyatlarında değişkenliğin olduğunu dile getiren Şenoğlu, üreticinin fazla bir şey kazanamadığını söyledi. Şenoğlu, tarım alanındaki gelirin artırılmaması ve çiftçinin gelirinin düşmesiyle piyasanın sıkıntıya girdiğini dile getirdi. Şenoğlu, 'Yaşanan ekonomik kriz, halkın alım gücünü azaltmakta ve harcamalarını kısmasına yol açmaktadır. Talepte meydana gelen daralma başta üreticilerimiz olmak üzere tüm sektörü olumsuz etkilemektedir. Ekonomik yönden mağdur olan halkın, gıda güvenliğinin riske atılmaması bakımından gıda üretim ve tüketim yerleri daha sıkı denetlenmelidir.' ifadesini kullandı.
12 Nisan 2009 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI