22 Temmuz 2019

Kurban derileri kimlere gitti!


Kurban derileri kimlere gitti!

ŞK Şube Başkanı Vacit Öktem, Kurban Bayramı'nda kesilen kurban derilerinin çok azını topladıklarını belirterek, bunun sebebinin deri toplayan diğer kuruluşlar olduğunu söyledi.

TÜRK Hava Kurumu Şube Başkanı Vacit Öktem, bir basın toplantısı düzenleyerek Kurban Bayramı'nda gerçekleştirdikleri deri toplama faaliyetlerini değerlendirdi. Kurban Bayramı'nda 30'dan farza ekip ile çalıştıklarını belirterek, 'İl Merkezi'nde 2 bin 4 adet koyun, 227 adet keçi, 21 bin 60 kilogram sığır derisi toplanmıştır. Sakarya genelinde ise 3 bin 880 adet koyun, 926 adet keçi ve 58 bin 440 kilogram sığır toplanmıştır. 2006 yılında 3 bin 519 adet koyun, 94 bin 508 kilogram sığır derisi toplandığı göz önüne alınırsa, bu yıl koyun adedinde yükseliş, sığırda ise düşme vardır. Toplanan derilerin kuruma kazancı 148 bin 695.80 YTL'dir' dedi.

ELDE edilen gelirin yüzde 50'sinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonuna verileceğini ifade eden Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Vacit Öktem, ŞK dışında deri toplayan kuruluşları da eleştirdi. Öktem, 'Maalesef ŞK kesilen kurbanların çok azını toplayabilmektedir. Bizim dışımızda bir kısım cami dernekleri, kuran kursları ve tarikatlar deri toplamaktadır. Bu kuruluşlar gerek eleman gerekse diğer olanaklar yönünden bizden çok daha güçlülerdir. Kurumumuz halkımızın dini duygularını bu şekilde sömüren kişilerle devletin diğer güçlerini karşı karşıya getirmemek için ciddi çaba göstermiş, kimse hakkında suç duyurusunda bulunmamıştır. Bizim dışımızda deri toplayan diğer kuruluşların trilyonları bulan bu kaynağı kendi çıkarları için mi? Yoksa başka karanlık amaçları için mi kullandıkları belli değildir' diye konuştu.
28 Aralık 2007 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI