Birde futbol olursa! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Birde futbol olursa!5 Şubat 2019, Salı

Sakaryaspor 1 ay boyunca yaşadığı çalkantılı ara transfer döneminin sonunda Hacettepe maçıyla hem lige hem de iki haftalığına emanet verdiği liderlik koltuğuna geri döndü.

Hacettepe maçı başlamadan rakiplerden gelen güzel haberlerin sonunda rahat bir maç izleyeceğimizi düşünüyordum ama öyle olmadı. Sakaryaspor beklediğimizin uzağında bir futbol ortaya koydu. Pozisyona girmekte zorlanan girdiğinde ise acemiliğin haf safhaya çıktığı karşılaşmayı zorda olsa kazanmayı başararak iki haftalık zirve özlemini sonlandırmış olduk.

Sezon başından beri söylediğimiz bir gerçek bu maçta bir kez daha ortaya çıktı. Hepimizin ezberlediği 11 dışında forma şansı bulan oyuncular takıma hiçbir katkı sağlamıyor! Devre arasında takımda ayrılan oyuncuların sayısıyla dar olan kadro iyice daralınca kulübeden sahaya katkıda artık iyice sıfıra indi!

Ligin boyu artık yavaş yavaş kısalmaya başladı. Kimin kime çelme takacağı hiç belli olmuyor. Ankara Demirspor bunun en güzel örneği oldu.  Bizde böyle kazalara uğramadan yolumuza devam etmemiz lazım. Antep maçını çıkarırsak 13 finalimiz kaldı. Bu final maçlarında şuan devraldığımız bayrağı sona kadar götürmemiz lazım. Ben şansa da inanırım. Ve bu yıl şansta bizim yanımızda gibi duruyor. Umarım böyle de devam eder.

Sakaryaspor şampiyonluk istiyorsa özellikle teknik heyet biraz daha sakin kalmalı. Bunu öncelikle de teknik patron İsmail Ertekin’in yapması lazım. İkinci yarıya gergin başladı. Keçiörengücü maçında atılması, Hacettepe önünde taraftarla diyaloğu gereksizdi. Daha sakin hareket ederek gemiyi limana ulaştırmak şart. Yoksa keskin sirkenin küpünden başkasına zarar vermeyeceği Sarıyer karşısında karşımıza çıktı.

Önümüzde Utaş Uşakspor maçı var. Zorlu bir deplasman bizi bekliyor. Ancak kazanmaktan başka bir çaremiz olmadığı müsabakaya çıkacağız. Eğer Dilaver de oynarsa uzun süre sonra eksiksiz sahada olacağız. Eksik kalmadan yolumuza üç puanlarla devam edelim. Her türlü sıkıntıya rağmen sezonu şampiyonlukla noktalayalım.