1963 İdmanyurdu yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

1963 İdmanyurdu9 Şubat 2019, Cumartesi

Yine güçlü kadro ve Adapazarı’nın en popüler takımlarından İdmanyurdu. Her yıl Adapazarı futbolunun iddialı takımlarından olup güçlü kadrolarla spor severlerin hafızalarından asla çıkmayacak takımdır. Bu takımımızda çok ünlü sporcular futbol oynamış ve rekabetlerde en başı çeken takımlarımızdan biri olmuştur.

Sakaryaspor kurulunca faaliyetlerine son verdiler. Rahmetli Aslan Burak ağabeyimizin başlattığı geleneksel iftarlarla her yıl birlik beraberliklerini devam ettirdiler.

Sakarya’nın ünlü sporcularına sahip kadroda Altın Kafa Muammer Adatepe, Rahmetli Abaza Hüsnü, Sakaryaspor’a hizmet eden sporculardı. Bu güçlü kadroda da lise kökenli o zamanın iyi futbolcuları Çağdaş, Korkut, Aytaç ve Tümay’ı da İdmanyurdu’nun kadrosunda görüyoruz. Bu sporcularda her zaman hafızalarda olan isimler olarak anılırlar.

Herkesin birbirlerini tanıdığı şirin Adapazarı’nın ünlü kadrolarının futbol rekabetleri unutulacak gibi değil. Adapazarı futboluna ışık tutmaya çalışan bu takımın çok yönlü sporcusu Tümay Ongan arşivini bize açarak spor severlere ışık tutan sporcumuzdur. Kendisine de sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. İyi hafta sonları.

Ayaktakiler (Soldan) Korkut İzgeç, Aytaç Akpınar, Azmi Tavşan, Hüsnü, Çağdaş, Tümay Ongan

Oturanlar (Soldan) Muammer Adatepe, Yılmaz, Kesici Mustafa Yorulmaz, Düzceli Turgut ve Ömer’i görüyoruz.