Bir sezonu daha heba etmeyelim yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Bir sezonu daha heba etmeyelim 4 Haziran 2019, Salı

Sakaryaspor’da bu sezonda taraftar hüsrana uğradı. Geçen yıl Mersin’de bu yıl ise Bursa’da oynanan final maçlarında 1.Ligin kapısından döndük.

Sakaryaspor’un bu şampiyonluğa çok ihtiyacı vardı. Ancak sezon içinde yapılan hatalar, transferin açılamaması, final maçındaki ruhsuz futbolla şampiyonluk hedefine ulaşılamadı. Bir sezon daha heba olurken, yeni sezon öncesinde kulüpte işler pek iç açıcı gözükmüyor.

2017-2018 sezonundan 3.5 Milyon borç kalırken, bu rakamın üzerine 2018-2019 sezonundan 1.5 Milyonluk borç daha eklendi.

Şuan transferi açmak için 5 Milyon TL canlı para gerekiyor. Transfer açıldıktan sonra da yeni sezon kadrosu için başlangıçta en az 2-3 Milyon TL daha para gerekiyor.

Önümüzde olağanüstü genel kurul var. Kongre öncesinde mevcut yönetim içinden Başkanvekili Cumhur Genç’in çalışma yaptığı biliniyor. Geçen kongrelerde piyasaya çıkan birkaç isimin de yine kongre çalışması yaptığı konuşuluyor.

Sakaryaspor’da hem maddi hem de yöneticilik tecrübesi olan güçlü bir oluşum gerekiyor. Yeni yönetimin şuan ki tabloda en az 7-8 Milyon TL ile işe başlaması gerekecek.  Hayali bütçeler ile yönetim çalışması yapan kişilerin Sakaryaspor’a bir kez daha zarar vereceği açık ve net bir şekilde bir kez daha görülüyor.

İnşallah Sakaryaspor’un etrafında güçlü tüm şehrin kucaklayacağı bir liste yapılır.

İyi bayramlar diliyorum.