Doğaya saygı lütfen yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Doğaya saygı lütfen12 Haziran 2019, Çarşamba

Maalesef insanlarımızın doğaya karşı hassasiyetleri yok. Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan okurumuz, Büyükşehir Belediyesi tarafından Camili’de yaptırılan Ayçiçeği Vadisi Bisiklet Adası’na atılan çöplerden şikayetini dile getirmiş. Fotoğrafını bizimle paylaşan okurumuz, “Belediye ne kadar temizlerse temizlesin. Biz millet olarak çöplerimizi çöp kutusuna atmayı beceremiyoruz. Daha kat etmemiz gereken çok yol var” dedi.
Evet okurumuzun anlattıkları böyle. Yetkililere iletmiş olalım.

++++++++++

Sivrisineklerden şikayet var

Gazetemizi arayan bir okurumuz, Akyazı’daki sivrisineklerden şikayetini dile getirdi. Okurumuz, “Allah aşkına yazın. Sivrisineklerden bıktık resmen. Balkonda oturamıyoruz, evde cam açamıyoruz. Herkesin kliması da yok. Sineklik taktık olmadı. Fişe takılan kovucular kar etmiyor. Akyazı’da tanıdıklarınız varsa ne olur sorun. Onlar da aynı cevabı verecektir. Belediye sinekleri ilaçlamaktan tasarrufa mı gitti. Ne zaman ilaçlamayı düşünüyor acaba” diye sormuş.
Okurun şikayetini yetkililere iletelim.

+++++++

Vatandaşın mağduriyeti sürüyor

Buna benzer şikayeti daha önce de yazmıştım. Yıkılan stadyumun arkasında ikamet eden vatandaşlar Millet Bahçesi çalışmalarından ötürü yaşadıkları mağduriyetler devam ediyor. Ali Seba konuyla ilgili mikroblog sitesi Twitter üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye seslenmiş.
“Eski Statın oradaki millet bahçesi çalışmalarından dolayı, stat ve mesire arkasında bulunan yerleşim yerlerinde ki halkın yaya olarak minibüs yoluna çıkması mümkün değil. Bu sebeple, mesire ile Çark Deresi arasında bulunan yürüyüş yoluna çıkacak şekilde güvenlikli bir yaya yolu oluşturulmalı. Ayrıca ÇarkM ile Demokrasi Parkı arasında bulunan iki yaya geçidinin de "yaya geçidi boyama ve ışıklı uygulamaların" yapılması büyük önem arz etmektedir” demiş.
Evet yetkililerin dikkate alması gerekiyor bence de…

++++++++++

Ekranlar neden kaldırıldı?

Bir okur sosyal medyadan ilginç bir iddiada bulunmuş. Donatım Garajı’nda seçimden önce kurulan ve hareket saatlerini gösteren ekranların seçimlerden sonra neden kaldırıldığını öğrenmek istemiş. Bizim için de ilginç oldu. Cidden ekranlar neden kaldırıldı?