21 Ekim 2018

AKP Arifiye delegesi 'Albayrak' dedi


AKP Arifiye delegesi 'Albayrak' dedi

3 adayın yarıştığı AKP Arifiye İlçe Kongresi'nde 172 delegenin oyunu alan Nurettin Albayrak, yeni başkan seçildi. Kongrede eski başkan Sinan Özkurt 151, Adem Turan ise 40 oy aldı.

Gündüz'de katıldı
AKP Arifiye İlçesi'nin 1'nci Olağan Kongresi, Özkar Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı kongreye Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Recep Yıldırım, Ayhan Sefer Üstün ve Erol Arslan Cebeci, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, eski milletvekili Süleyman Gündüz ile çok sayıda partili katıldı. Divan Başkanlığını Bolu Milletvekili Metin Yılmaz'ın yaptığı kongrede ilk olarak AKP Arifiye İlçe Başkanı Sinan Özkurt bir konuşma yaptı.
'Başarılı olduk'
3 beldenin birleşmesiyle Arifiye'nin İlçe olduğunu hatırlatan Özkurt, yapmış oldukları çalışmalar ile kırgınlıkların önüne geçtiklerini ve Arifiye'de 29 Mart seçimlerinde büyük başarı elde ettiklerini dile getirdi. Teşkilat olarak bazı sıkıntıları da yaşadıklarını ifade eden Özkurt, 'Ancak bu sıkıntılarının faturası sadece ilçe başkanına çıkarmak yanlıştır' dedi. Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ise, teşkilatın başarılı çalışması nedeniyle 29 Mart Yerel Seçimlerini yüksek oy oranı ile kazandıklarını dile getirerek, teşkilatın bu seçimlerde oldukça güçlü ve etkili çalıştığını sözlerine ekledi.
'Güçleniyoruz'
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, AKP'nin şehirleri ve ülkeyi geliştirmek için elinden geleni yaptığını dile getirerek, 'Siyaseti halka hizmet aracı olarak gören biz, kongrelerimizde daha da güçleniyoruz. Partimizi daha ileriye taşıyacak olan adaylarımıza başarılar dilerim' dedi. Milletvekili Erol Arslan Cebeci ise, tek amaçlarının insana hizmet etmek olduğunu dile getirerek, 'Bu kongremizde de partimiz daha da güçlenecektir. Başkan seçilecek ve aday olan arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ediyorum' dedi.
Adayları eleştirdi
Adayların konuşması bölümünde de ilk olarak Nurettin Albayrak söz aldı. Albayrak, 'Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile daha etkili hizmet etmek için aday olduk. Yönetimim Arifiye halkına hizmet etmek için elinden geleni yapacaktır. Ancak kongre sonucu ne olursa olsun partimiz kazanacaktır, Arifiye ilçemiz kazanacaktır' dedi. Sinan Özkurt ise, kongreye aday olan kişileri eleştirerek, 'Bizim itirazımız onların karşımıza aday olarak çıkması değil, aday çıkma şekilleridir. Burada yüzde 53 oy oranı alarak seçimlerden 1'nci olarak çıkan bir ekip var. Ben partililere sordum 'Ne düşünüyorsunuz?' diye. Bir dönem daha başkan olmamı istediler. Ama neden aday olduklarını da biliyorum. Akrabaları meclis üyesi olmadığı için aday oldular. Soruyorum size, başarısız mı oldum? Bir dönem daha başkanlığı yapmak istedim, çok şey mi istiyorum?' dedi. 3'ncü aday Adem Turan ise, yerel seçimlerde oy oranlarında yüzde 8'lik bir azalma olduğunu dile getirerek, bu oyları yeniden almak için söz verdi.
Albayrak kazandı
Seçimlerde ise 401 delegenin 366'ı oy kullandı. 366 delegenin 172 oyunu alan Nurettin Albayrak, AKP Arifiye İlçe Teşkilatı'nın yeni başkanı seçilirken Sinan Özkurt 151, Adem Turan ise 40 oy aldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.
Yönetim Kurulu:
Ahmet Safitürk, Mehmet Erhan Çetin, Serdar Yener, Kadir Dişli, İsmail Gözyuman, Muharrem Demir, Orhan Akyüz, İhsan Ak, Yılmaz Aydın, Yusuf Yavuz, Şaban İkiz, Seyfullah Aydemir, Ahmet Özdemir, Ekrem Coşkun, Cebrail Cengiz, Vedat Dinç, Ali Duman, Semiha Şahin ve Murat Bayar.
31 Mayıs 2009 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI