16 Temmuz 2019

Küskün demokratlar AKP'de


Küskün demokratlar AKP'de

DP'den ayrılarak bağımsızlıklarını ilan eden belediye başkanları AKP'ye katıldı. Katılım töreninde konuşan başkanlar eskiden beri AKP'de siyaset yapmak istediklerini söylediler.

DEMOKRAT Parti'nin milletvekili listesine tepki göstererek partilerinden istifa eden dört belediye başkanı, dün törenle AKP saflarına geçtiler. Belediye başkanlarını katılım töreninde yaptıkları konuşmalarda siyaseten AKP'ye uzak olmadıklarını söylediler. Demokrat Parti eski İl Başkanı Ali Dünya'nın listeye girmemesinden dolayı partilerinden istifa eden Yazlık Belediye Başkanı Hasan Çalışır, Kazımpaşa Belediye Başkanı Necati Cantimer, Sinanoğlu Belediye Başkanı Yılmaz Öztürk ve Belediye Meclis Üyesi Muhammet Dayal AKP'ye katıldılar.


AKP il binasında düzenlenen geniş katılımlı törenle belediye başkanlarının partiye kayıtları yapıldı. Törende hazır bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli yeni AKP'li belediye başkanlarının rozetlerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takacağını söyledi. Katılım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, AKP İl Başkanı Yusuf Alemdar, Merkez İlçe Başkanı Ali İhsan Yavuz, İl Genel Meclisi Başkanı Feşi Sarıoğlu, Milletvekili Recep Yıldırım ve AKP'li belediye başkanları katıldı.


ESKİ DP'li belediye başkanlarının partilerinden istifa etmelerinin ardından, başkanlarla görüştüklerini belirten AKP İl Başkanı Yusuf Alemdar başkanlara başarılar diledi. Alemdar, 'Siyasete bağımsız olarak devam eden belediye başkanlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda partimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra seçime ve seçim sonrasındaki hizmetlerimize birlik ve beraberlik içerisinde çok daha iyi hizmetleri yapacağımıza inanıyorum' diye konuştu.


ESKİDEN beri AKP'de siyaset yapmak istediğini söyleyen Sinanoğlu Belediye Başkanı Yılmaz Öztürk, 'O günün şartları, o günün yönetimi uygun görünmediği için ben diğer bir partiden aday olmak durumunda kaldım. Zaten ben AKP'den aday olmayı istiyordum; maalesef o gün olmadı bugüne nasipmiş' diyerek AKP üyelik belgesini imzaladı.


KAZIMPAŞA Belediye Başkanı Necati Cantimer de konuşmasında AKP içerisindeki birçok kişiyle eskiden birlikte politika yaptığını anlattı. Cantimer, 'Bir ayrı düştük, kısmet bugüneymiş. Yine bu kulvarda hep birlikte koşacağız. Hep birlikte hedefe ulaşmaya çalışacağız. Bize gönül kapınızı açtığınız için mutluyuz; bu partiye laik olmaya çalışacağız' dedi.


YAZLIK Belediye Başkanı Hasan Çalışır ise konuşmasında parti değiştirmenin kolay bir karar olmadığına değindi. Çalışır şöyle konmuştu: 'Parti değiştirmek çok zor bir olaydır aslında. Ben de 2004 yılında AKP'den aday olmak istedim; fakat kısmet değildi. Mecburi DYP'den aday olduk. Allah kimseye böyle bir şey nasip etmesin, parti değiştirmek iyi bir şey değildir. Biz mecbur kaldık. Dört arkadaş söz verdik ve sözümüzü yerine getirdik. Aslında AKP bize hiç yabancı değil. Biz burada hizmet için varız.' Katılım törenine katılamayan Kocaali Belediye Başkanı Zeynal Dal'ın daha sonra AKP'ye katılacağı duyuruldu.
28 Haziran 2007 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI