18 Temmuz 2019

SEDAŞ çarpıyor


SEDAŞ çarpıyor

2003 yılında elektrik sayacı bağlanan camilere SEDAŞ'ın özelleştirilmesinin ardından elektrik faturaları gönderilmeye başlandı. 5- 100 bin TL arasında faturaları görenler şaşkınlık içinde.

Sayaçlar 2003 yılında
Şubat ayında özelleştirilen Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin yeni bir uygulaması vatandaşlar arasında şok etkisi yarattı. 2003 yılında sayaç bağlanan camilerden daha önce elektrik bedeli tahsil etmeyen SEDAŞ özelleştirmenin ardından camilerin sayaçlarını okutarak bedellerini faturalandırdı. Cami cemaatleri faturaları görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

100 bin lirayı aşan fatura
2003 yılından bu yana okunmayan sayaçlarda birikmiş elektrik bedeli olarak camilerde yüksek bedelli faturalar kesildi. En düşük cami elektrik faturasının 5 bin lira olduğu belirtilirken bazı büyük camilere 100 bin liraya aşkın fatura kesildiği belirtildi. Sakarya'da 1200'ü aşkın camiye 5 milyon TL'lik fatura gönderildiği tahmin ediliyor.
24 Haziran 2009 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI