23 Eylül 2018

Oylar tek tek sayıldı


Oylar tek tek sayıldı

Seçimlerde oy kullanma işleminin ardından sandıklar Sakarya Adliye Sarayında tek tek sayıldı. Saatler 17.30'u gösterirken ilk olarak Taşkısığı Mahallesi'nden 2231 numaralı sandık il seçim kuruluna ulaştırıldı.

MİLLETVEKİLİ genel seçimi oy sayımının sona ermesinin ardından oylar Sakarya Adliye ulaştırılmaya başlandı. Sandık başkanları oyların sayımını tamamlar tamamlamaz soluğu adliyede aldı. İl Merkezi 1. ve 2. bölge olarak ayrıldı. Sandıklarda oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından il seçim kuruluna ilk olarak Taşlık Mahallesi oyları ulaştırıldı. Taşkısığı Mahallesi 2231 numaralı sandığın başkanı Adnan Şekerci ilk olarak adliyeye gelen isimdi. Adliye Sarayında ilk olarak sayılan sandıkta 243 oy çıktı. Bu oylardan 3'ünün geçersiz olduğu belirtildi. İlk sandıkta da AKP öndeydi sonuç diğer sandıklarda da değişmedi.

OY kullanımının sona ermesinin ardından il seçil kuruluna getirilen sandıklar iki ayrı koldan kabul edildi. Sandıkları emniyet yetkilileri nezaretinde Adliye Sarayı'na getiren sandık başkanları, burada da yoğun güvenlik önlemleri altında oyları komisyonlara teslim ettiler. İki farklı bölgeden oylar teslim edildi. 1. bölge ve 2. bölge olarak il seçim kuruluna teslim edilen oylar daha sonra tek tek sayıldı. Oyları teslim etmek için Adliye Sarayı önüne gelen sandık başkanları metrelerce kuyruk oluşturdular.

NCEKİ seçimlere göre bir hayli hızlı ve rahat gerçekleşen 22 Temmuz seçimlerinde AKP ezici bir üstünlük sağladı. Geç Parti ve Demokrat Parti'nin barajın altında kalması ile bu oylarda AKP'ye yaradı. Adliye önünde AKP'li yöneticilerde oyların teslim edilişini yakından takip etti. Oyların sayımının ardından AKP'de bayram havası eserken diğer partilerde tam bir hayal kırıklığı yaşandı.
23 Temmuz 2007 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI