Sakarya icraat bekliyor25 Temmuz 2007, Çarşamba

Seçimlerden sonra Sakarya için değişen bir şeyin olmadığını belirten Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Erol Afşar, 'AKP Sakarya'da altı sıfırdı, altısı da icraat yönünden sıfırdı' dedi.

TÜRK Eğitim Sen Şube Başkanı Erol Afşar, 22 Temmuz seçimlerinden çıkan sonucu değerlendirdi. Demokrasi adına bakıldığında seçimlerin sevindirici bir adım olduğunu belirten Afşar, kurulacak olan yeni parlamentonun, sandığa gitmeyen yüzde 17'lik kesimi unutmadan bir çözüm arayışına girmesi gerektiğini de belirtti. Gerçek halk iradesinin bu olmadığını söyleyen Afşar, 'Bu seçim manipülasyonlar çok etkili oldu ve halkın danışıklı dövüşlerle yönlendirildiği bir seçim yaşadık. Başta CHP olmak üzere diğer siyasi partiler, kendilerini anlatmak yerine AKP tandanslı manipüle siyasetine örnek oldular.' dedi.

SAKARYA'da değişen bir şeyin olmadığını söyleyen Afşar, 'Sakarya altı sıfırdı, altısı da icraat bakımından sıfırdı. 2002 seçimlerinde Sakarya'nın verdiği imkânı Sakarya için kullanamadılar.' dedi. Ufak tefek belediye hizmetleri dışında AKP'li yöneticilerin 'İşte bizim yaptıklarımız' diye gösterebilecekleri bir eserlerinin olmadığının ileri süren Afşar, 'Umarız önümüzdeki dönem bu fırsatı değerlendirirler ve halkın teveccühü boşa çıkmaz.' şeklinde konuştu. Sakarya halkının hizmet beklediğinin altını çizen Afşar, 'Seçimden sonraya bırakılan başta Sapanca Göl'ü olmak üzere birçok konunun bu süreçte bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor.' ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1702 defa okundu.