20 Haziran 2019

AKP ile birlikte sağlıkta yıkım hızla devam edecek


AKP ile birlikte sağlıkta yıkım hızla devam edecek

AKP hükümetinin sağlık alanında yıkım gerçekleştirdiğini iddia eden SES Şube Başkanı Birsen Budakoğlu yeni hükümetin de bu yıkımı sürdüreceğini söyledi.

SENDİKA olarak sağlık alanında ücretsiz ve tam sağlıklı hizmeti sürekli savunduklarını vurgulayan KESK'e bağlı SES Şube Başkanı Birsen Budakoğlu AKP hükümetinin sağlıkta yıkımı devam ettireceğini savundu. AKP hükümetinin sağlıkta dönüşüm programıyla sağlık alanında 4,5 yıl yıkım gerçekleştirdiğini ileri sürerek, 'Yeni oluşacak hükümet de bu yıkımı sürdürecektir' diye konuştu.

AKP'nin seçim öncesi ilimizde de hastane sayısını arttırdığını hatırlatan Budakoğlu, 'hastanelerdeki personel açığı bir an önce kapatılmalı ve özellikle doktor eksikliği giderilerek, hekimlerin mobil vaziyette hastaneden hastaneye taşınmaları engellenmelidir' dedi. AKP'nin seçim öncesi birinci basamak sağlık hizmetlerinin parasız olacağı yönünde açıklamada bulunduğunu da sözlerine ekleyen Budakoğlu, 'AKP bu konuda samimi ise; ücretsiz sağlık hizmetlerini sürekli hale getirmeli, sadece poliklinik ve muayene hizmetleri değil her türlü ilaç ve tedavi giderleri de ücretsiz karşılanmalıdır' diye konuştu.
30 Temmuz 2007 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 20 Ağustos 2015 , Perşembe

i.arada@hormail.com

Bedava sağlık hizmeti olmaz,,,,,,olmamalı,,,,, politikacılar söz verir onlar seçilebilmek için sözler verilir,,,, Dünyanın en pahalı işi sağlıktır.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI