22 Nisan 2019

2.5 YILIN KARNESİ


2.5 YILIN KARNESİ

Görevde bulunduğu 2 buçuk yılı değerlendiren Vali Atak, eğitimden sağlığa birçok alanda önemli projelere imza atıldığını belirterek, 'En kaliteli hizmet için yoğun mesai harcıyoruz' dedi.


EĞİTİMDE KARARLILIK
Vali Atak'ın görev süresi içinde 39 olan prefabrik okul sayısı 6'ya indirildi. 5 anaokulu, 27 ilköğretim ve 17 ortaöğretim olmak üzere 49 okul inşa edildi. 10 ilköğretim ve 4 ortaöğretim okulunun inşaatı devam ediyor. 2009 yatırım programında ise 12 okul projesi yer alıyor. Okullaşma oranı ise Türkiye ortalamasının üzerinde.
SAĞLIKTA İYİYE GİDİŞ
Atak'ın karnesinde sağlık dersinden de geçer not aldığı görülüyor. Devam eden 400 yataklı hastane inşaatının yanı sıra Vali Atak döneminde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü hizmete açıldı. Akyazı'ya devlet hastanesi, ilçelere ve mahallelere sağlık ocakları yapıldı. 400 yataklı hastane inşaatı ise 2010 yılı sonunda tamamlanacak.
SOSYAL HİZMETLER
Sosyal yardımlarda da Vali Atak'ın karne notu iyi. 2.5 yılda yaklaşık 200 bin vatandaşa 13 milyon TL'yi aşan para yardımı yapıldı. Diğer yandan suçla mücadele konusunda gelişme yaşandı. 47 noktadan 90 kamera ile şehri gözetleyecek MOBESE sistemi aralık ayında faaliyete geçecek.

Ayrıntılar YENİHABER'DE
27 Ekim 2009 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI