26 Haziran 2019

Tefeci kan emiyor


Tefeci kan emiyor

Yaşanan ekonomik krizle kredi sicili bozulan esnaf, tüccar ve sanayiciler günü kurtarabilmek için tefecilerin kucağına itiliyor. İlimizde neredeyse her sokak başında bir tefeci faaliyet gösteriyor.

YASAL DEĞİL
Krizle birlikte bankalara olan borçlarını ödeyemeyen işadamı ve esnaf kesimi bankalardaki sicilleri bozulunca çıkı yolu olarak tefecileri tercih ediyor. Ancak yasal ve de insanı olmayan bu çıkış yolu birçok işadamı ve esnafın sonunu getiriyor.
ACIMASIZLAR
Kriz sonrası ilimizde sayıları her geçen gün artan tefeciler neredeyse her sokak başında faaliyet gösteriyor. Başka bir faaliyetle kendilerini gizleyen tefeciler, bankalara göre çok daha acımasız bir şekilde adeta işadamları ve esnafın kanını emiyor.
KAYBOLDULAR
İlimizde 2009 yılı içinde tefecilere borçlandıkları için iflas eden, işyerlerini tefecilere teslim eden çok sayıda işadamı ve esnaftan söz ediliyor. Birçok işadamı ve esnafın ise canını kurtarmak için işyerlerini bırakıp ortadan kayboldukları belirtiliyor.
12 Kasım 2009 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI