17 Temmuz 2019

SAÜ Korucuk'u istedi


SAÜ Korucuk'u istedi

Sakarya Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı'na başvurarak Korucuk Hastanesi'nin Tıp Fakültesi için üniversiteye devrini istedi.

Tıp Fakültesi için
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Tıp Fakültesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Sağlık Yüksekokulu öğretim elemanları ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sevin Altınkaynak ile okulda görev yapan öğretim elemanlarının katıldığı toplantıda Tıp Fakültesi ile ilgili kadro temini, eğitime süratle başlanması, bu süreçte yapılacak işler konuları görüşüldü.

Resmi yazıyla istendi
Öte yandan Rektörlük Sağlık Bakanlığı'na resmi bir yazıyla başvurarak Korucuk Hastanesi'nin Tıp Fakültesi için Sakarya Üniversitesi'ne devrini istedi. Rektör Mehmet Durman Korucuk hastanesiyle ilgili yazılarına Sağlık Bakanlığı'nın olumlu cevap vermesini beklediklerini belirterek binanın devir işleminin gerçekleştirilmesinden sonra gerek binanın tefrişi için Sakaryalılardan destek beklediklerini söyledi.

Bakan söz vermişti
Sağlık Bakanı Recep Akdağ geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada Tıp Fakültesi kuran tüm üniversitelere bir hastane vereceklerini söylemişti. Geçtiğimiz ay da Sağlık Bakanlığı Kastamonu'da kurulan Tıp Fakültesi'ne 250 yataklı bir hastane tahsis ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Kastamonu'da düzenlenen mitingde Tıp Fakültesi'ne tahsis edilen hastanenin müjdesini vermişti.
2 Ağustos 2007 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI