15 Ekim 2018

'Katsayı' tepkisi büyüyor


'Katsayı' tepkisi büyüyor

Sapanca Bilgi Eğitim Dayanışma Derneği üyeleri dün belediye parkında toplanarak YÖK'ün üniversite sınavlarında meslek liselerinin önünü tıkayan katsayı uygulamasını kaldırması kararını durduran Danıştay 8 Dairesi'ni protesto ettiler.

Karara tepkiler artıyor
Yüksel Öğretim Kurumu'nun aldığı karar doğrultusunda meslek liselerinin üniversite sınavlarında alanları dışında bölüm seçmelerine engel olan katsayı uygulamasının kaldırılmasıyla umutlanan binlerce kişi hayal kırıklığına uğradı. Danıştay 8. Dairesi'nin aldığı yürütmeyi durdurma kararı karşısında tepkilerine dile getiren sivil toplum örgütleri, kararı yanlı bulduklarını açıkladılar. Bunlardan biride dün Sapanca'da eylem yapan Sapanca Bilgi Eğitim Dayanışma Derneğiydi. SABED tarafından belediye parkında düzenlenen eylemde Danıştay tarafından alınan karar protesto edildi. Eylemde Danıştay'ın verdiği karara öfke vardı.

'Geleceğimizle oynanıyor'
Eylemde yapılan basın açıklamasında, 'Gencecik evlatlarımızın geleceklerine ipotek koymak ve sınavlarda zulme uğratmak hiç kimsenin hakkı değildir. Halkın adına kullandıkları yetkileri, halkın inançlarına, haklarına ve özgürlüklerine yönelik bir dayatma ve baskı aracına dönüştürmek kimsenin hakkı değildir. Biz bu adaletsizliğin karşısında olduğumuzu bir kez daha belirtirken, Danıştay'ın bu hukuksuz kararının ancak ve ancak kendisine zarar vereceğini bilmesini istiyoruz. Halkımız artık bu oyunların farkındadır ve bunlara pabuç bırakacak değildir. Tarih kendi halkıyla savaşanların yaşadıkları acı mağlubiyetlerle doludur.' denildi. Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
6 Aralık 2009 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI